3D & 360
Pokračovať v čítaní
360-stupňové kamery Ricoh Theta V majú problém, nejdú spustiť
0

Pokiaľ zvažujete kúpu jednej z kamier spoločnosti Ricoh, určite by ste si mali prečítať tento článok. Japonský výrobca Ricoh, má totiž zásadný problém s najvyššou radou 360 kamery Ricoh Theta V. Nie je to jeden kus, ale je ich pravdepodobne oveľa viac, nakoľko som si objednal už tretí kus z rozdielnych predajní a aj ten skončil ako ostatné, nepoužiteľný.

Ricoh Theta V

Ricoh Theta V , ktorá dokáže nahrávať 4K videá (pri 30 fps) a vytvárať fotografie vo veľkosti 12 Mpx v rozlišení. Ponúka taktiež Android a iOS aplikáciu, v podstate oveľa lepšiu a prepracovanejšiu než ponúka Samsung ku svojej Gear 360. Jedná sa o strednú vyššiu triedu 360° kamier. Má ale problém, nejde ju spustiť.

Ricoh Theta V – problém

Každý jeden kus, ktorý som si objednal a zapol, zasvietil na túto červenú farbu na oboch miestach. Kamera nefunguje, ak sa pripojí do zdroja, tak len zasvieti trikrát zelená kontrolka. Čo znamená, že je nabitá a následne nabehne dvakrát modrá, naskočí kamera a o minútu naskočí opäť 2x červená. Vyzerá to tak, že je to chyba všetkých kusov a problém sa nevyrieši ani resetovaním kamery a nie je možné ju ani aktualizovať, nakoľko ju počítač nerozpozná. A Wi-Fi nenabehne.


Takto to vyzerá po spustení.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
67%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk