Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Prvú predajňu vo virtuálnej realite otvoril eBay
0

Prichádza nová éra obchodovania, vo virtuálnej realite si kúpite i to, čo by ste v obyčajnom e-shope nekúpili. eBay v spolupráci s austrálskou firmou Mayer prichádza s novým spôsobom nakupovania. Snaží sa vyšliapať si cestičku niekde medzi internetovým nakupovaním v e-shopoch a návštevou kamenej predajne.

ebayVďaka fiktívnemu svetu sa môžete cítiť ako v skutočnej predajni, hoci prechádzate virtuálnu ponuku výrobkov. V umelo vytvorenom priestore sa miešajú 3D modely s videami, ukážkami, fotografiami a tabuľkami parametrov. Novinka je dostupná v tejto chvíli na platformách iOS a Android, k obchodu možno pristupovať pomocou stiahnutia aplikácie pre iOS či Android, následne si nasadíte Google Cardboard, nejaký plastový headset alebo Gear VR. Celkom revolučna a zaujimavá novinka, uvidíme ako sa pridajú ďalšie spoločnosti.

 Zdroj : mashable.com


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
50%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
50%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk