Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Sociálna sieť vo virtuálnej realite – vTime

Sociálne siete ako je Facebook nám umožňujú mnoho užitočného.  Chýba im jedno, stretávanie sa s priateľmi, virtuálna realita ma prvú socialnu sieť vTime. Je dostupná aj na Google CardBoard, čo je znakom, že má veľký potenciál sa rozšíriť medzi bežných ľudí. Taktiež je dostupná aj pre Gear VR a taktiež Oculus Rift.

Aplikácia vTime bola dostupná len na Gear VR, no teraz ju môžu vyskúšať aj majitelia Oculus Rift. Funguje aj naprieč platformami.  Používateľ si vytvára vlastného avatara a stretáva sa s ďalšími priateľmi on-line v jednom z 8 predinštalovaných virtuálnych prostredí. V tomto virtuálnom svete môžu spolu komunikovať a posielať si fotografie. Sociálna sieť cez virtuálnu realitu je teda realitou. V ďalšom článku Vám napíšem recenziu k tejto prvej sociálnej sieti vo VR.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk