CardBoard
Pokračovať v čítaní
Plastový Cardboard vs. Kartonový – Porovnanie
0

Google Cardboard je najlacnejšia virtuálna realita, kartónový headset stojí pár €, alebo si ho môžete sami vytvoriť. No ak chcete trochu kvalitnejší, je tu ten plastový. Obe majú svoje výhody aj nevýhody. Cardboard je VR headset, do ktorého si vložíte smartfón, ktorý sa postará o zariadenie na ktorom bude bežať virtuálna realita.

Viac o Google Cardboard


 

Samozrejme je dosť drastické porovnať kartón a plastový cardboard, jednoznačne čo sa týka kvality vyhráva plast. No už hneď na úvod si môžete všimnúť, že plastový ma všetko zatvorené a kartónový ma otvorenú časť pre fotoaparát. Ak si to zoberiete z teoretického hľadiska s plastovým môžete sledovať filmy, hrať hry aj na slnku. Ale s kartovým môžete použiť napr. aplikáciu ako táto, ktorá využíva fotoaparát telefónu a môžete si v nej dať rôzny efekt a pozerať na svet napríklad v čiernobielom. Tu je plus aj mínus pre obe zariadenia. No môžeme nájsť aj plastové zariadenia, ktoré majú otvorený fotoaparát.

CardBoardyPorovnanie2

Z boku si môžete všimnúť magnet, ktorý je iba pri kartónovej verzií. Magnet vytvára tlačítko,ktoré môžete využiť vo viacerých aplikáciach v menu,či v niektorých hrách, ako aj tlačítko s ktorým strieľate. Bohužiaľ plastový cardboard toto nemá, ale naopak ma na hornej strane nastavenie na sklíčka,môžete nastaviť presne na priamy obraz a ako vám vyhovuje. Takže zase je tu plus aj mínus pre obe. No opäť môžeme si to vykompenzovať bluetooth ovládačom.

CardBoardyPorovnanie4

Z prednej strany si môžete všimnúť, že uchopenie smartfónu na plastovom je úplne jednoduché a ľahko nastaviteľné vďaka gumeným prísavkam. Ale na kartónovom je to dosť nepohodlné a často-krát ak máte malý smartfón aj ťažšie ho nastavíte na správnu polohu. Takže v tomto vyhráva jednoznačne plastový.

CardBoardyPorovnanie3

Zo strany, ktorou sa dívate, môžete jednoznačne vidieť typický kartón. Pot z vášho čela tam skončí už po prvom použití a takto to vyzerá po polroku. Pri plastovom máte aj uchopenie, takže môžete v pohode pozerať filmy, či hrať hry. Taktiež plastový obsahuje aj penu, ktorá je pohodlná aj pri dlhšom pozeraní. Pri kartónovom si môžete dokupiť uchytenie za 1€ cez ebay. Tu by som dal jednoznačne plus pre plastový.

PlastovyCardboard3

 

Jednoznačným víťazom je podľa mňa plastový cardboard. Síce stoji o pár eur viac, no sadne vám presne, nemusíte si ho stále pridržiavať, aj keď síce nemá tlačítko čo je asi jeho najväčšia nevýhoda. No na výber mate veľké množstvo plastových VR headsetov na princíp Google Cardboardu, takže podľa vášho vkusu a druhu aplikácií, ktoré používate si môžete vybrať ten správny.

PlastovyCardboard2Obyčajný Google CardBoard si môžete kúpiť  z čínskeho obchodu TinyDeal kde stojí 2.87€ a doprava zadarmo do mesiaca. Ak by ste sa rozhodli pre plastovú verziu,môžete skúsiť tieto.

 

 

 

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk