Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita prichádza, Oculus Rift CV sa začne predavať
0

Určite ste počuli o Oculus Rifte za ktorým stála malá firma, ktorú Facebook odkúpil za 2 miliardy dolárov hoci ich projekt bol len testovacia verzia. Avšak pred pár hodinami spoločnosť Oculus prišla s finálnou verziou VR okuliarov pre virtuálnu realitu Oculus Rift CV. Dostupná by mala byť začiatkom budúceho roka, hlavné zameranie bude na koncových požívateľov a hráčov.

Hneď na úvod je nutné povedať, že tí, ktorí boli zvedaví na technické parametre a cenu ostanú zvedaví aj naďalej. Brendan Iribe, výkonný riaditeľ Oculusu sa na prezentácii zameral skôr na celkovú filozofiu ich produktu.

Oculus Rift a jeho oznámenie pre spotrebiteľov

Oculus Rift je podľa neho brána do nového sveta. Vývoj sústredili nato, aby ste sa mohli ponoriť do virtuálnej reality. Obsahovať má dva OLED displeje s FullHD rozlíšením. Ergonómii pomáha, že rozpätie týchto displejov sa dá jednoducho meniť a okuliare prešli diétou a dostatočne ľahké na dlhodobejšie použitie. Dajú sa používať aj s nasadenými dioptrickými okuliarmi čo mnohý určite ocenia.


Finálny koncept Oculusu

Vstavané slúchadla a ovládač k baleniu

Novinkou sú vstavané slúchadlá s technológiou RealSpace 3D, ktoré sú stavané práve na úpravu priestorového zvuku. Stále však môžte použiť vlastné slúchadlá. Úplne novým prvkom je aj špeciálny ovládač Oculus Touch, prispôsobený na ovládanie v 3D priestore. V balení ma taktiež byť Xbox ONE gamepad. Taktiež môžte počítať s podporou Windows 10.

Pritom bola predstavená aj nová verzia Oculus Rift Store kde by ste mali získať prístup k hrám na Oculus. Firma sa taktiež snaží podporiť nezávislých vývojárov čiastkou 10 miliónov dolárov na vývoj hier pre Oculus. Viac sa už dozvieme v pondelok na konferencii E3 kde sa azda dozvieme podrobnostiach Oculusu, jeho cene a najmä potrebný výkon počítača, no predbežne sa hovorí, že budete potrebovať high-end zostavu.

Dvojica 3D slúchadiel zaistí skvelý zvuk a gamepad padne vhod

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Matúš Dankanin
Mám 19 rokov, chodím na Strednú Odbornú Školu Technickú v Michalovcach. Moje hoby sú futbal,bojové umenia a taktiež sa zaujímam o svet IT ,nové technológie a samozrejme virtuálu realitu.