Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
FLYBi – Zažijte lietanie s pomocou drona a okuliarmi pre virtuálnu realitu
0

Prvý dron, ktorý je prepojený s okuliarmi pre virtuálnu realitu príde do predaja. Dron, do ktorého sa dá virtuálne „sadnúť“ a pozerať na zem z vtáčej perspektívy, nesie meno FLYBi a mieri cez Indiegogo k zákazníkom. Cieľovú sumu sa podarilo vyzbierať za osem dní, vďaka čomu sa prvé kusy objavia v reálnom svete už v marci.

Letecký zážitok sprostredkuje kamera kvadrokoptéry, ktorú tvorcovia diaľkovo prepojili s okuliarmi pre virtuálnu realitu. Okuliare majú senzory pre snímanie pohybov a pri otáčaní hlavou sa synchronizovane otáča aj kamera drona. Virtuálny pilot sa tak rozhliada z výšky akoby lietal on sám.

Z drona sa dá pozerať cez VR okuliare. (zdroj: FLYBi/Indiegogo)


Používateľ sa môže popri lietaní bezpečne presúvať aj po zemi, pretože sa na okuliaroch nachádza i druhá kamera pre zaznamenávanie okolia v popredí. Záznamy z oboch kamier sa dajú potom podľa potreby prepínať.

Kvadrokoptéru môže človek riadiť pomocou aplikácie v smartfóne do vzdialenosti 600 metrov, joystickom na zápästí do dvoch kilometrov alebo sú k dispozícii automatické módy.

 

Autopilot si zapamätá zvolené trasy zadané na mape. Stačí len vyznačiť body, kde má zariadenie vytvoriť letecké snímky. Vyhnutie sa prekážkam zabezpečujú zabudované ultrazvukové senzory.

Batérie si mení sám

So zásobami energie sa dron dokáže vyrovnať sám. V prípade, že batéria už vystačí len na 25 až 28 minút letu, vráti sa k základni a automaticky si ju vymení za nabitú. Funkcia je prednastavená aj pri ručnom riadení.

FLYBi sa dá objednať na portáli Indiegogo. Zálohy na objednávky sa pohybujú v rozmedzí od 495 dolárov (asi 444 eur) s aplikáciou pre smartfóny do 1795 dolárov (zhruba 1 610 eur) za kompletnú súpravu so základňou, VR okuliarmi a náhradnými batériami.

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk