Spoločnosti
Pokračovať v čítaní
Google chce uľahčiť integráciu VR v aplikáciách a na webových stránkach
0

Integrácia obsahu pre virtuálnu realitu bude o trochu  jednoduchšia. Distribúcia obsahu pre okuliare virtuálnej reality sa neobmedzuje iba na to, aby ste daný obsah vytvorili. S touto úlohou pomôžu 360-stupňové kamery, ktorých bude tento rok na trhu viac ako dostatok. Druhá časť je sprístupniť tento obsah používateľom. Najjednoduchšie je vložiť ho na webovú stránku alebo integrovať do mobilnej aplikácie.

Google pre tento účel vytvoril nový nástroj pre vývojárov, ktorý túto úlohu zjednodušuje. V prípade aplikácií ide iba o pár riadkov zdrojového kódu naviac (stačí použiť Cardboard developer kit pre Android a iOS), na webové stránky vložíte VR obsah rovnakým spôsobom ako 2D video, pomocou tzv. embed kódu.


Pokiaľ na vás teda bude v blízkej budúcnosti vyskakovať čoraz viac obsahu pre okuliare virtuálnej reality, je to aj vďaka snahe Googlu podporovať túto platformu.

Zdroj : TouchIT.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk