Hrajte Oculus hry pomocou smartfónu, výkonného počítača a VR headsetu

Určite ak máte plastový VR headset, pripadne cardboard, viete, že hry na smartfóne nie sú až tak veľmi grafický náročne, aby nám poskytli plnohodnotne používanie. Ako s počítačom, kde máme veľa priestoru aj výkonu nato, aby hra bola kvalitná. Kedže HTC Vive ani Oculus Rift ešte nie sú na našom trhu, môžeme si skúsiť pustiť hru na PC, ktorá bude zdieľať obsah do VR headsetu, v ktorom bude umiestnený smartfón, ktorý bude dávať údaje o pohybe.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Lajkom na našu stránku
Prispieť
Dočítať článok zadarmo

Na to nám poslúži Android aplikácia VRidge, ide o Oculus Rift emulátor. Emulátor je zatiaľ v beta verzií. Stiahnuť si ho pre Android môžeme z Obchod Play. Hry, ktoré tam nájdete nie sú pre finálnu verziu, ale pre vývojársku.

Stiahnuť
QR-Code

VRidge (Classic)

Developer:
RiftCat Sp. z o.o.

Price:
Free

Čo k tomu potrebujeme ?

Android Smartfón

Verzia Androidu väčšia ako 5.0
Veľkosť obrazovky, viac ako 4,7 palca
Gyroskop musí byť zabudovaný v smartfóne

Notebook

Výkonný počítač (Odporúčane požiadavky pre Oculus Rift)
Windows 8.1 a vyšší

Google Cardboard

Musíte vlastniť plastový VR Headset prípadne Google Cardboard

Ako to celé funguje?

Na počítači beží hra, ktorá všetko spracováva, a mobilný telefón slúži len ako externý bezdrôtový monitor. Vďaka akcelerometrom potom plní aj funkciu snímača pohybov hlavy. O to hlavné sa ale stále stará počítač. Celý proces nastavenia a spustenie je veľmi jednoduchý, ako ukazuje oficiálne video.

Inštalácia

Prejdeme na stránku Vridge a stiahneme si klienta pre Windows v About a download.
Stiahneme si do Android zariadenia aplikáciu z Obchod Play
Nainštalujeme si klient pre Windows
Prepojíme obe zariadenia

Počet hier a odporúčania

Zoznam hier už teraz obsahuje pomerne slušný počet titulov a dá sa predpokladať, že bude ešte stúpať. Vďaka VRidge je možné použiť mobilný telefón ako headset a vystačíte si aj s papierovou verziou Google CardBoard. Pre pohodlnejšie hranie je však doporučený headset, ktorý bude na hlave držať sám. To preto, aby ste mohli pohodlne používať myš a klávesnicu pri hraní.