Nová generácia VR pre PS5 s novým ovládačom

Po nedávnom odhalení nového headsetu pre virtuálnu realitu PSVR od spoločnosti PlayStation, určenú pre nový PS5 boli dnes oznámené nové ovládače. Ovládač má rozhodujúcu úlohu pri poskytovaní zážitkov VR hráčom.

PlayStation 5 VR ovládač

Nový ovládač VR má umožniť dosiahnuť oveľa hlbší pocit prítomnosti a silnejší pocit ponorenia do zážitkov s VR. Bude stavať na inováciách, ktoré PlayStation 5 priniesol aj s novými technológiami v bezdrôtovým ovládačom DualSense. Tie sú totiž známe, tým, že v sebe majú touchpad, odpor na tlačidlách pri streľbe, či zvuk z ovládaču.

Dizajn VR ovládača

Prvá vec, ktorú si všimnete na novom ovládači, je jedinečný dizajn, ktorý nadobúda tvar „gule“, ktorý vám umožní držať ovládač prirodzene pri hre s vysokou mierou voľnosti. S pohybom rúk neexistujú žiadne obmedzenia, ktoré vývojárom umožňujú vytvárať jedinečné zážitky z hrania.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Lajkom na našu stránku
Prispieť
Dočítať článok zadarmo

Zdroj: PlayStation

Nový ovládač tiež navrhli s ohľadom na skvelú ergonómiu, takže je vyvážený a pohodlný na držanie v každej ruke. Aplikovali poznatky z testovania používateľov s rôznymi veľkosťami rúk, ako aj desaťročia poznatkov od ovládačov na všetkých platformách PlayStation. Výsledkom je ikonický dizajn, ktorý zmení spôsob hrania VR hier.

Vlastnosti

Nový ovládač VR umožňuje hráčom cítiť sa a komunikovať s hrami. Existuje niekoľko funkcií, vrátane kľúčových funkcií ovládača DualSense, ktoré zodpovedajú vízii, čo môžu byť VR hry novej generácie.

● Adaptívne spúšťače: Každý ovládač VR (ľavý a pravý) obsahuje tlačidlo adaptívneho spúšťania, ktoré po stlačení dodáva citeľné napätie, podobne ako je to v ovládači DualSense. Ak ste hrali hru pre PS5, určite poznáte napätie v tlačidlách L2 alebo R2, keď ich stlačíte, napríklad keď vytiahnete šíp z luku. Keď si vezmete tento druh mechanika a použijete ho na VR, zážitok sa umocní na ďalšiu úroveň.

● Haptická spätná väzba: Nový ovládač bude mať haptickú spätnú väzbu optimalizovanú pre jeho tvarový faktor, vďaka čomu bude každý pocit v hernom svete pôsobivejší, štruktúrovanejší a jemnejší. Keď prechádzate skalnatou púšťou alebo obchodujete s údermi v boji zblízka, pocítite rozdiel, ktorý zväčšuje mimoriadny vizuálny a zvukový zážitok, ktorý je pre VR taký dôležitý.

● Detekcia dotyku prsta: Ovládač dokáže detekovať vaše prsty bez stlačenia v oblastiach, kde kladiete palec, ukazovák alebo prostredník. Vďaka tomu môžete počas hry robiť prirodzenejšie gestá rukami.

● Sledovanie: Ovládač VR je sledovaný novým VR headsetom cez sledovací krúžok v spodnej časti ovládača.

● Akčné tlačidlá / analógové páčky: Ľavý ovládač obsahuje jednu analógovú páčku, trojuholníkové a štvorcové tlačidlá, […]