Čo je HTC Vive ?

HTC Vive je headset pre virtuálnu realitu vyvíjaný spoločnosťou Valve, jeho predaj začal 5. apríla 2016. Tento headset bol vytváraný na použivanie v priestoroch. Súčasťou balenia sú dva haptické ovládače a rovnako dve základné stanice. Headset obsahuje dva zobrazovacie displeje s rozlíšením 1 080 × 1 200 pixlov. Na vytvorenie obrazu virtuálnej reality je video streamované s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Room-scale alebo priestorová virtuálna realita

htc-vive-retail-controllers

Ovládače pre HTC Vive, umožňujú používať ruky vo virtuálnej realite

HTC Vive sa oproti Oculus Rift líši najmä sledovaním pohybu používateľa. Dve základňové stanice sa umiestňujú v miestnosti oproti sebe, čím sa vytvori priestor 3×4 metre, v ktorom sa budete môcť pohybovať vo virtuálnej realite. Poloha ovládačov a okuliarov je snímaná za pomoci laseru, ktorý určí presnú polohu hráčov v priestore. Pomocou ovládača je potom možné vymedziť hernú plochu. Ak máte teda v miestnosti prekážky v podobe nábytku, môžete sa mu vo virtuálnej realite vyhnúť.

 

testovaniegeekend

HTC Vive vo VR herni

Váš priestor bude ohraničený virtuálnou stenou, ktorá sa zobrazí vždy po priblížení k nej. Zabráni sa tak narazeniu do nábytku v miestnosti. Navyše, vďaka kamere na prednej strane môžete prepínať medzi virtuálnym a skutočným svetom. Okuliare si tak ani v prípade prichádzajúceho hovoru nemusíte dávať dole a jednoducho sa môžete pozrieť aj na ľudí, ktorí sú s vami v miestnosti. Po prejdení za virtuálnu stenu sa pohľad kamery aktivuje automaticky.

 

 

HTC Vive Pro

HTC začiatkom roka predstavil nový model HTC Vive, teda vylepšený o rozlíšenie a so zabudovaným slúchadlami. Vive Pro má vo výbave OLED displej s celkovým rozlíšením 2880 x 1600 pixelov (HTC Vive má 2160 x 1200 a LED displej). Vyššie rozlíšenie tak poskytne čistejší a ostrejší obraz, ale aj silnejšie pohltenie vo virtuálnom svete. Najväčší rozdiel je viditeľný pri čítaní textov vo virtuálnom svete. Zmeny sú taktiež v rozložení hmotnosti a nastavenia kruhového doťahovania na zadnej časti, ako aj tlačidlo na približovanie a oddiaľovanie. HTC Vive PRO má zvýšený komfort pri používaní. Okrem jednej kamerky na HTC Vive, prináša Vive Pro ďalšiu, pravdepodobne pre využitie mixovanej reality od Windowsu. Vylepšený má byť aj mikrofón s aktívnym potlačením okolitého hluku.

htc_vive_cv1_1-1

Kompletný set HTC Vive. Headset, dve kamery pre sledovanie a ovládače.

Váha 555 g
Zorne poľe 110 stupňov
Rozlíšenie 2160x1200 (1080x1200 na oko)
Obnovovacia frekvencia 90 Hz
Displej Oled
Operačne systémy Microsoft Windows, OS X a linux.

Odporúčané požiadavky pre HTC Vive

  • Procesor: Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 podobný alebo výkonnejší
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 alebo výkonnejšia
  • RAM: 4 GB a viac
  • Konektivita: HDMI 1.4 alebo DisplayPort 1.2 alebo novší
  • USB Konektivita :  1 × USB 2.0 alebo novší
  • Operačný systém: Windows 7 SP1 alebo novší

Odporúčané požiadavky pre HTC Vive Pro

  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1070
  • Konektivita: HDMI 1.4 alebo DisplayPort 1.2 alebo novší
  • USB Konektivita :  1 × USB 3.0 alebo novší
  • Operačný systém: Windows 8.1 alebo novší

Kúpa HTC Vive

 

Kúpiť z Alza.sk za cenu 575€