Najdostupnejšia forma virtuálnej reality Google Cardboard

Cardboard je najdostupnejšia forma mobilnej virtuálnej reality. Google na svojej konferencií Google I/O predstavil virtuálnu realitu pomocou kartónu a smartfónu. Táto krabica so šošovkami, magnetom a suchým zipsom je akými si okuliarmi do virtuálnej reality.

Vytvorte si vlastný alebo objednajte za pár eur

Google Cardboard si môžete buď objednať, alebo vytvoriť. Do vnútra musíte vložiť smartfón s operačným systémom Android alebo iOS. Smartfón musí byť veľký od 4,5 palca až po 5,5. Najideálnejšie je to s väčšími smartfónmi. Na ktorom bude bežať aplikácia alebo hra, ktorá rozdelí displej na dve polovice, aby sme dostali mobilnú virtuálnu realitu.

Google Cardboard

Z čoho sa skladá Google Cardboard

Aby vám smartfón spolupracoval je potrebný Android 4.1 a vyšší. Taktiež by mal podporovať aj funkciu NFC. Pre iOS je potrebný iOS minimálne 8.0. List podporovaných zariadení nájdete na oficiálnej stránke. Kedže chytré smartfóny sú vybavene všetkými možnými súčiastkami ako napr. gyroskop, akcelerometer a pod. Vďaka čomu dokážu zachytiť kam sa pozeráte, a umožniť tak 360-stupňové otáčanie vo virtuálnej realite.

Aplikácie a hry pre Google Cardboard sú dostupné na Obchod Play, ale aj na AppStore. Je ich už mnoho od rôznych lunaparkov, cez zaujímavé edukačné hry až po hororové hry. Vyskúšať si môžete napr. týchto top 10 hier pre Cardboard.

Kde sa da zakúpiť Google Cardboard ?

Obyčajný Google CardBoard si môžete kúpiť  z čínskeho obchodu GearBest kde stojí 2€. Doprava je zadarmo do mesiaca. No ku cardboardu si odporúčam dokúpiť aj uchytenie, aby ste nemuseli stále držať rukami.

Chcete už niečo drahšie ?

Ak by ste už radšej prešli na plastovú verziu mobilnú virtuálnej reality, môžete skúsiť niektoré z VR headsetov pre mobilnú VR, ktoré sme už recenzovali.

Články o CardBoarde Aplikácie pre mobilnú virtuálnu realitu Hry pre mobilnú virtuálnu realitu