Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift S odhalený, bude nahrádzať CV verziu
0

Spoločnosť Oculus dnes predstavila nový headset Rift S, ktorý má k dispozícií nové sledovanie v priestore. VR headset tiež získa mierne vylepšenie v rozlíšení oproti pôvodnému Riftu. Významný je prechod z OLED na LCD displej.

Zbrusu nový dizajn headsetu zlepší ergonómiu slúchadiel s „halo“ popruhom a horným popruhom. Cena Oculus Rift S bude stanovená na 352,28 € na začiatku tejto jari. Dostupnosť pre Slovensko ale ostáva otázna, ako je to už zvykom.

Prvá vylepšená verzia od roku 2016

Rift S je prvým novým PC headsetom Oculus od uvedenia pôvodného Riftu v roku 2016, ale spoločnosť dala celkom jasne najavo, že toto nie je ‚Rift 2‘. Použila totiž označenie ‚S‘ moniker, ktorý sa Oculus rozhodol znamenať, že Rift S je náhradou za Rift, nie za pokračovanie.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk