Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita pod stromček ? Naše tipy
0

Vianočné sviatky sú za rohom, vianočné stromčeky sa budú o chvíľu zdobiť a preteky v hľadaní dokonalého darčeka sú na svete. Ak máte technického priateľa, príbuzného alebo lepšiu polovičku, teraz je skvelý čas začať premýšľať o niečom, čo sa im bude tieto Vianoce určite páčiť. Zhrnuli sme niektoré z najlepších vianočných darčekov s VR, ktoré môžete nakúpiť ohľadom na váš rozpočet.

Virtuálna realita na Vianoce

Dôvod, prečo je virtuálna realita pod stromček dobrým nápadom je ten, že je možné ju využiť nie len na hranie, ale aj na virtuálne cestovanie, tréning reakcií, pozeranie zaujímavých adrenalínových 360 videí, vzdelávanie ale aj na rozvíjanie kreativity.

Kreslenie v 3D priestore umožňuje virtuálna realita.


Virtuálna realita je dobrým darčekom, lebo neslúži iba na hranie. Čo viac sa dá robiť s virtuálnou realitou si môžete prečítať v článku.

Virtuálna realita na Vianoce
Virtuálna realita na Vianoce

PlayStation VR – 300€

Tento headset VR je skvelým darčekom pre fanúšikov PlayStation – a jedným z najdostupnejších spôsobov, ako sa dostať do hrania vo virtuálnej realite. PSVR ponúka neuveriteľný zážitok, ktorý určite zapôsobí na kohokoľvek, komu ho doprajete, pretože existuje aj množstvo skvelých titulov, ktoré si môžete vyskúšať, napríklad Resident Evil 7 a Star Wars VR. Aby ste však vytvorili darčekový komplet, tak zvážte pohybové ovládače a kameru, pretože hranie titulov virtuálnej reality PlayStation ich bude vyžadovať. Takýto set stojí okolo 315,90€. Veľkou výhodou je, že sa nemusíte starať o výkon zariadenia, keďže PlayStation robí dostatočný výkon a je nutnosťou pre spustenie VR headsetu.

Požiadavky: PlayStation 4 alebo Playstation 4 Pro alebo Playstation 5

Standalone VR – Oculus Quest 2 – 500€

S VR headsetom Meta 2 sa nedá nič pokaziť. Základný dôvod je to, že nepotrebuje žiadne výpočtové zariadenie, pretože všetko sa spracováva priamo v zariadení. Stačí teda len zariadenie zakúpiť pod stromček a virtuálna realita bude možná hneď po rozbalení. Existujú tisíce skvelých titulov, ktoré sú kompatibilné s Meta – a po Vianociach sa vám dokonca podarí zachytiť skvelú dovolenkovú ponuku, pretože Meta bežne organizuje predaj hier po sviatkoch.

Oculus Quest 2
Oculus Quest 2 nepotrebuje žiadny počítač k fungovaniu.

Požiadavky: žiadne

HTC Vive Pro 2 – 1400€

Nekompromisný headset HTC VIVE Pro 2 s 5K rozlíšením, 120 ° FOV a 120 Hz je tým najlepším riešením pokiaľ má obdarovaný herný počítač. Virtuálnu realitu si tak bude môcť užiť naplno, s tým najlepším a najdostupnejším čo je pre bežných spotrebiteľov na trhu.

HTC Vive Pro

Požiadavky: Herný počitač

Virtuálna realita pod stromček

Pokiaľ zvažujete kúpu virtuálnej reality ako darčeka pod stromček, tak najlepším riešením je Oculus Quest 2, ktorý nepotrebuje žiadny počítač. Ak je obdarovaný majiteľom PlayStation 4, 4 Pro či 5, tak riešením je určite PlayStation VR. Pokiaľ ale hľadáte špičkovú virtuálnu realitu pre herné počítače, tak najlepším riešením je HTC Vive Pro 2.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk