Trendy
Len to naj
Zoradiť
360 kamery
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
29. marca 2017

Nová 360° kamera Gear 360 bude vytvárať 4K zábery

Spoločnosť Samsung má každý rok konferenciu Galaxy Unpacked, kde predstavuje svoje najnovšie vlajkové lode. Na dnešnom Galaxy Unpacked 2017 sa predstavila aj novú 360-stupňová kamera Gear 360 (2017).

8640
 
Zobraziť viac
16. marca 2017

Recenzia: Samsung Gear 360, malá, ale šikovná 360° kamerka

Virtuálna realita a 360-stupňové multimédia spolu úzko súvisia. 360-stupňové multimédiá sú vďaka čoraz dostupnejším 360° kamerám bližšie k bežným ľudom. Dokonca aj najväčšie siete, ako sú Facebook a YouTube, už podporujú 360 videá a fotografie. Všetky fotografie, ktoré zachytíte na 360° kamere si môžete rovno pozrieť vo virtuálnej realite a oživiť si tak svoje spomienky. Samsung je v tejto oblasti veľký inovátor a začiatkom roka predstavil kameru Gear 360, dostupnú pre všetkých, ktorí už majú vlajkovú loď od Samsungu a chceli by vytvárať 360-stupňové zábery.

15820
 
Zobraziť viac
29. januára 2017

Ako používať Samsung Gear 360 s takmer všetkými smartfónmi

Spoločnosť Samsung je v oblasti virtuálnej reality a 360-stupňových videí veľmi inovačná. V minulom roku okrem Gear VR, okuliarí pre VR určených pre Note 7, predstavila aj Samsung Gear 360. Samsung Gear 360 je kamera umožňujúca zachytávať 360° videá a fotografie. Táto kamera je primárne určená najnovšie vlajkové lode ako sú Galaxy Note 7, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge +, Galaxy Note 5. Pokiaľ ste ale fanúšikom série Note tak ako ja, tak posledný dostupný model pre Európu, ktorý nebol stiahnutý z predaja je Note 4 a Note 4 Edge. Ako teda používať túto kameru so smartfónom, ktorý nie je oficiálne kompatibilný ? To sa dozviete v článku.

21960
 
Zobraziť viac
11. mája 2016

GoPro Omni, kamera pre VR s 360° záberom

Päťtisíc dolárová kamera skladajúca sa zo šiestich kamier GoPro Hero4 Black a špeciálneho rámu, ktorý dokáže zaznamenať akčné zábery s 360 – stupňovým záberom a dokonca v 8K rozlíšení.

15480
O nás
Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzori
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
 
4
TOP 10 hier a aplikácií v rozšírenej realite pre Android & iOS
 
5
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
Compare
Go