Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
PlayStation VR 2 má už známy dizajn
0

Sony nadväzuje na úspech svojej virtuálnej reality pre PlayStation. V roku 2021 spoločnosť Sony oznámila nástupcu s názvom PlayStation VR2. PS VR2 má už dizajn headsetu.

PlayStation VR2

VR Headset má 4K HDR OLED displeje a používa väčšinu technológií najnovších headsetov pre virtuálnu realitu a to sledovanie pohybu očí a haptická odozva. Oficiálny dizajn bol oboznámený 22. Februára na blogu spoločnosti Sony.

Zdroj: Sony

Náhlavná súprava PS VR2 má mať veľkú pozornosť na ergonómiu okuliarov, podobný tvar ako ovládač PS VR2 Sense, pričom má zodpovedajúci „guľový“ vzhľad. Kruhový tvar gule predstavuje 360-stupňový pohľad, ktorý hráči cítia, keď vstúpia do sveta virtuálnej reality, takže tento tvar to pekne vystihuje. Konzola PS5 má ploché okraje, pretože je určená na zobrazenie na rovnom povrchu, pričom sa kládol väčší dôraz na pridanie zaoblenia dizajnu náhlavnej súpravy PS VR2.


Väčšia imerzia vo virtuálnej realite

Cieľom dizajnérov PSVR2 bolo vytvoriť náhlavnú súpravu, ktorá by sa mala stať atraktívnou súčasťou výzdoby obývačky, ale zároveň vás ponoriť do herného sveta až do bodu, kedy takmer zabudnete, že používate VR headset a ovládač.

Vyváženie hmotnosti hralo taktiež dôležitú úlohu pri dizajne nového headsetu, headset má taktiež jednoduchý hlavový pás, ktorý sa dá nastaviť. Nechýba ani koliesko na nastavenie šošovky, takže používatelia majú ďalšiu možnosť prispôsobiť vzdialenosť šošovky medzi očami a optimalizovať tak svoj výhľad.

Vibračná spätná väzba a nové funkcie

Novými pridanými funkciami sú aj vstavaný motorček pre spätnú väzbu slúchadiel, či vetracieho otvoru, čo by malo minimalizovať zahmlievanie šošoviek. Hry by mali mať zobrazenie v rozlíšení 4K HDR a prepojenie medzi okuliarmi a konzolou PlayStation 5 bude zabezpečovať iba jeden kábel.

Ovládače

Vyhotovenie ovládačov by malo byť čistejšie, ergonomickejšie a celkovo elegantné. Vďaka prstencu, ktorý voľne lemuje zápästie, nepocítite žiadne pohybové obmedzenie. Nová verzia už nebude mať blikajuce svietiace senzory pohybu. Podobajú sa na nový štýl, ktorý vychádza z ovládačov, ktoré ako prvé ponúkol Oculus.

Bližšie špecifikácie

Rozlíšenie nových okuliarov od PlayStation bude mať 4 000 × 2 040 px, zorné pole rozšírené na 110° FOV, 4K OLED displej +HDR, pripojenie iba jediným káblom USB-C, sledovanie pohybu očí, vstavaný mikrofón, 3D zvuk a úchvatná novinka 4 kamier a infračerveného senzora, ktoré budú sledovať váš pohyb a varovať pred prípadným stretom s predmetmi okolo vás a externá kamera tak nebude nutná.

Dostupnosť a cena nie je známa

Na ďalšie informácie o cene, dostupnosti a technických parametroch si musíme ešte počkať. Predpoklada sa, ale koniec roka 2022.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk