Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Standalone VR
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
2. novembra 2023

Meta Quest 3: Vstup do Budúcnosti Virtuálnej 

Meta Quest 3 predstavuje najnovšiu generáciu VR headsetov od spoločnosti Meta, ktorý vás zavedie do ohromujúcej virtuálnej reality.

 
Zobraziť viac
6. júna 2023

Apple predstavil svoj headset Vision Pro

Apple oficiálne predstavilo svoju dlho očakávaný headset so zmiešanou realitou na vývojárskej konferencii WWDC 2023. Nazýva sa Apple Vision Pro a stojí naozaj veľa.

 
Zobraziť viac
6. júna 2023

HTC Vive XR Elite sa začal predávať

HTC Vive XR Elite je najnovším VR headsetom od spoločnosti HTC, ktorý vás vtiahne do úžasnej virtuálnej reality. S futuristickým dizajnom a širokým spektrom funkcií, XR Elite je teraz dostupný na trhu.

 
Zobraziť viac
11. októbra 2022

Meta Quest Pro VR bol predstavený

Meta dnes predstavila novú a vyššiu verziu Meta Quest a to Meta Quest Pro. K nej prichádza aj Xbox Game Pass streaming.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Odber noviniek
Reklama
Compare
Go