Trendy
Len to naj
Zoradiť
Zariadenia
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
10. mája 2017

Ktorý VR headset je najpredávanejší v roku 2017 ?

Virtuálna realita pre bežných spotrebiteľov je tu ešte len krátko, no už za ten čas stihli analytici od spoločnosti SuperData Research pozbierať údaje o najpredávanejších okuliaroch pre virtuálnu realitu, ktoré už vyrába množstvo výrobcov. Odborníci zozbierali údaje za obdobie prvého štvrťroku 2017. Aký je teda necelý polrok 2017 a kto ich predal najviac sa dozviete v článku.

39600
 
Zobraziť viac
13. februára 2017

Virtuálna realita pod vodou

Virtuálna realita je čoraz dostupnejšia už také dva roky, nakoľko už stačí mať len smartfón s postačujúcimi parametrami a VR headset. VR headsetov pre mobilnú VR je množstvo, no niekoľko nadšencov si skúša vytvoriť vlastné. Američania Stephen Greenwood a Allan Evans skúsili vytvoriť headset, s ktorým budu môcť pozerať VR obsah aj pod vodou.

14020
 
Zobraziť viac
4. februára 2017

3dRudder je podložka na nohy, s ktorou sa môžete pohybovať v hrách

Pri hraní hier využívame najmä ruky, jednou rukou klávesnicu a druhou myšku. No hry vo virtuálnej realite potrebujú aj použitie nôh. Nakoľko pri nasadenom headsete nevidíte na klávesnicu, používanie klávesnice je značne obmedzené. 3dRudder je ale zariadenie, na ktoré si položíte nohy a môžete sa pohybovať v hrách, VR hrách, pri modelovaní a pod.

29500
 
Zobraziť viac
12. decembra 2016

Insta360 Air 360 VR spraví z tvojho smartfónu kameru pre 360° videá

Virtuálna realita je čoraz lacnejšia a dostupnejšia záležitosť, no pokrytie obsahu nebýva až tak veľké. 360° videí ale stále pribúda, keďže je to najľahšia forma prezerania obsahu vo virtuálnej realite. Stačí už len otvoriť smartfón, otvoriť YouTube a nasadiť headset pre mobilnú virtuálnu realitu. Môžete sledovať stovky až tisícky zaujímavých videí, ktoré môžete pozerať s otáčaním hlavy. Napriek tomu, natáčanie takýchto videí ešte stále nie je ešte veľmi dostupné. Ak máte najnovšie vlajkové smartfóny od Samsungu, môžete skúsiť Gear 360 za cca. 360€. Čínsky startup ale predstavil malú kameru za primeranú cenu, ktorú môžete použiť s hociktorým smartfónom.

41020
O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
VR herne
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
2
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
3
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
 
4
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
 
5
Ako sa dostať do virtuálnej reality
Compare
Go