Recenzie
Pokračovať v čítaní
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
0
Detail
Rozmery

198 × 135 × 105 mm

Váha

417 g

Podporované OS

Android, iOS

Zorné pole

95 až 100°

Na Slovensku je dostupných niekoľko VR headsetov pre mobilnú virtuálnu realitu na ktoré nemusíte čakať, kým Vám prídu z Číny. Najčastejšie je to BeeVR, Homido ale aj VR Box. Dnes si otestujeme, aké sú okuliare pre virtuálnu realitu VR Box 2.0, ktoré sú druhou generáciou jednotky. Zaujímavosťou je, že tento headset podporuje aj 3,5 palcové smartfóny, čo je však v podstate zbytočnosťou, pretože na 3,5 palcovom monitore sa nedá vychutnať pravá virtuálna realita. Tento headset má však oveľa viac zaujímavosti.

Podporované zariadenia & odporúčané požiadavky

Odporúčané požiadavky závisia od smartfónu, keďže beh virtuálnej reality prebieha v smartfóne.

Základné požiadavky pre smartfón :


  • Android & iOS & Windows Phone
  • Veľkosť displeja : od 4″ do 6″

Optimálne požiadavky :

  • Android & iOS
  • Veľkosť displeja : 5″
  • Rozlíšenie displeja : Full HD, 4K
  • CPU : štvor-jadrový 1,6 Ghz a vyšší
  • Pohybové senzory : akcelerometer, gyroskop

Recenzia VR BOX 2.0

VR BOX je v podstate veľmi rozšírený čínsky headset pre mobilnú virtuálnu realitu. Neohúri síce príslušenstvom, no ide o výborný a ľahko dostupný headset. V krabici sa okrem okuliarov nachádza aj handrička a čistiaci prostriedok na šošovky. Šošovky by mali mať zobrazenie pre každého, keďže majú dioptrickú korekciu 5 mm.

Dizajn

Dizajn headsetu je veľmi výnimočný a zaujímavý. Výnimočné na headsete je to, že ako jediný poskytuje vkladanie smartfónu do headsetu spôsobom, pri ktorom sa úplne odstráni prenikajúce svetlo. Taktiež má ako jediný otvory na miestach, kde zvyčajne býva fotoaparát. Toto miesto je možné otvoriť a zatvoriť podľa seba. Samozrejmosťou je aj pripojenie slúchadiel.

Pohodlnosť

Headset je veľmi pohodlný, taktiež pevne drží na hlave aj vďaka záhlavným pásom. Vpredu je mäkká časť, ktorá je pohodlná aj na dlhšie používanie. Bohužiaľ časť pre tvár nie je tvarovaná pre každý nos a tak nemusí sadnúť každému.

Headset poskytuje veľké množstvo nastavení, samozrejmosťou je tiež nastavenie korekcie umiestnenia šošoviek. Headset taktiež ponúka nastaviteľnosť pre mnohé druhy smartfónov pomocou vysúvacej časti, ktorá funguje na pružinovom princípe. Pružinový princíp bohužiaľ nie je najbezpečnejšie riešenie na vyberanie smartfónu, preto treba dávať pozor pri vyberaní smartfónu, aby sa Vám nestalo, že Vám ho odhodí. Smartfón odporúčam dávať bez obalu, síce ho vložíte, no zasunúť do headsetu môže byť problém.

Celkovo sa jedná o skvelý headset, ktorému nie je čo vytknúť. Poskytuje všetko, čo pre mobilnú virtuálnu realitu potrebujete.

Výhody

Nastaviteľnosť
Otváranie a zatváranie miesta na fotoaparát
Cena

Nevýhody

Menší priestor pre nos

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Dizajn
Kvalita šošoviek
Pohodlnosť
Zhrnutie

Celkovo sa jedná o skvelý headset, ktorému nie je čo vytknúť. Poskytuje všetko, čo pre mobilnú virtuálnu realitu potrebujete.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
88%
Prekvapilo ma to
12%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk