360 Videá
Pokračovať v čítaní
Ako pozerať 360-stupňové YouTube videa na HTC Vive a Oculus Rift
0

360° videá dostali podporu na YouTube už v apríli 2015. Odvtedy vzniklo obrovské množstvo videí, vďaka čoraz dostupnejším 360-stupňovým kamerám. Na mobilnej VR si môžete jednoducho zapnúť aplikáciu YouTube, kliknúť na sledovať vo VR, vložiť smartfón do headsetu a sledovať. Oficiálna aplikácia od Google pre desktopovú VR ale stále chýba.  Existujú ale neoficiálne spôsoby, ako sledovať obsah z YouTube na HTC Vive a Oculus Rifte.

1. Metóda – DEO Player

Ide o prehrávač videí pre Oculus Rift, HTC Vive a Gear VR. Oculus Rift verzia je veľmi rozsiahlá a umožňuje veľa veci nastaviť na mieru. Je určený pre prehrávanie offline videí, no dokáže prehrať aj YouTube videá, či videá z ďalších podobných stránok. To takým spôsobom, že si skopírujete odkaz YouTube videá v prehliadači. Spustíte program, nasadíte VR headset a kliknete na znak kopírovať ako na obrázku nižšie.Stiahnuť DEO Player

2. Metóda – YTVR Player pre HTC Vive

Ide o neoficiálnu aplikáciu YouTube pre HTC Vive. Ponúka rýchly prehľad o 360-stupňových videách ktoré môžete prezerať. Taktiež ponúka vyhľadávací riadok. Na aplikácií sa stále pracuje a tento softvér je zadarmo. Táto aplikácia funguje ale pre Oculus Rift CV.

Stiahnuť YTVR

3. Metóda – BigScreen alebo práca na počítači vo virtuálnej realite

Tento program je niečo úžasné, bez použitia monitora, máte pred sebou obrovskú obrazovku. Na nej máte celý Windows a v ňom všetky programy. Obrazovku si môžete jednoducho meniť, vzdialiť, zakriviť. Po otočení doľava či doprava môžete vidieť rôzne vymodelované pozadia. V tomto programe máte jeden kompletne vymodelovaný byt v New Yorku. Môžete sedieť v obývačke, na balkóne, v kuchyni a pod. Taktiež tú máte západ slnka, planétu Mars, Canon a pod. Ide o pohľady, ktoré môžete vidieť ak sa nepozeráte na obrazovku. V programe si vytvárate vlastný avatar, ako na väčšine hier vo virtuálnej realite.

V tejto hre môžete byť aj v multiplayer režime so 4 ďalšími používateľmi. Nechýba zdieľanie izby, alebo skôr miestnosti s ďalšími ľuďmi. Môžete s nimi aj rozprávať a zdieľať vašu obrazovku. Nechýba ani hranie hier, či sledovanie filmov vo virtuálnom svete, bez použitia iného softvéru. Teda môžete pozerať aj 360-stupňové videá.

4. Metóda – Virtual Desktop

Virtual Desktop je podobný program ako BigScreen, no bez sociálnej integrácie. Tento program je platený, no oveľa komplexnejší ako BigScreen. Umožni Vám používať prostredie Windows vo virtuálnej realite. Ale to najhlavnejšie, umožňuje pozerať offline 360-stupňové fotografie ale aj videá. Taktiež je v ňom integrovaný prehrávač 360-stupňových videí z YouTube. Ide o podobný princíp ako Deo Player. Treba zobraziť YouTube video v prehliadači, skopírovať odkaz a vložiť. V tomto programe, ale môžete používať program aj vo virtuálnej realite.

Stiahnuť Virtual Desktop zo Steamu

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk