Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Recenzia SuperHot VR – exkluzívka pre Oculus Rift v matrix štýle
0
Detail
Platformy

Oculus Rift, HTC Vive (cez Revive)

Ovládače

Oculus Touch

Táto hra je pomerne známou hru, ktorá je dostupná aj bez VR podpory. Nejde o obyčajnú strieľačku. Ide o strieľačku s minimalistickým dizajnom a bullet time prvkom, podobným ako v hre Max Payne. Jedinečný gameplay, ktorý by mal chytiť každého je plný vlastnej taktiky, uprednostňovania, rozmýšľania a obranných pohybov.

SuperHot VR má unikátnu hrateľnosť

Každé pohnutie ruky a hlavy zrýchľuje pohyb, zastavíte sa popremýšľate ako na to, alebo sa na to rovno vrhnete na to ? Pozor si však musíte dávať na rýchlo letiacu smršť guliek, päste nepriateľov, či nepriateľov meter od vás so zbraňou. Vyhýbanie sa guľkám robí túto hru intenzívnejšou a niekedy budete musieť miesto streľby hádzať nože, kladivá. Alebo môžete na zabíjanie použiť aj telepatiu. Jednoduchá 3D grafika postáv s kvalitou animácií vytvára skvelú hrateľnosť.

Príbeh

Celý príbeh má byť simulovaná realita. Po tutoriáli, v ktorom si vyskúšate čo a ako funguje sa presuniete do „izby“ s porozbíjanými monitormi a VR headsetom nad hlavou. Zasuniete disketu a poďme do simulácie. Misie sú súborom krátkych scén, niektoré trvajú len niekoľko sekúnd, a niektoré síce môžu trvať pár sekúnd, no potrápite sa s nimi aj niekoľko minút. Ak zomriete, zopakujete si všetky scény. Celkovo v príbehu nepadajú žiadne mená, či názvy spoločností. Čistý a jednoduchý príbeh v ktorom je vaša úloha prežiť, zabiť všetky červené postavy a zobrať trojuholník a presunúť sa do ďalšej scény. Po prejdení príbehu si budete môcť zopakovať hociktorú misiu.


Hra pre virtuálnu realitu SuperHot VR
Pozor si musíte dávať aj na prichádzajúce strely

Sledovanie v priestore

SuperHot VR je určený pre priestorovú virtuálnu realitu od Oculus Rift. Problémom však je, že senzory Oculusu sa pokladajú na stôl, čo znamená že vás nesledujú v 360 stupňoch a z hora, ako je to u HTC Vive. Je tu teda absencia senzorov nôh, čo znamená že guľky môžete dostať iba do hornej časti tela a hlavy. V hre sa ale nezobrazuje vaša postava a vy neviete presne, kedy vás trafí do tela nejaká strela. Napriek tomu budete pohybovať celým telom a čupieť sa dá tiež.

Platformy

Hra bola dostupná len pre Oculus Rift, keďže to bola exkluzívna hra pre Rift. Donedávna si bolo možne zahrať hru na HTC Vive vďaka nástroju ReVive. Dnes už je dostupná aj na Steame.

SuperHot VR jednoznačne odporúčame

Hru som prešiel za 3 hodiny a celkom škoda, že na tak dobrú hru nie je dlhší príbeh. Zdalo sa mi to dosť krátke, no našťastie už čoskoro prídu DLC a hranie sa predĺži. Pozor som si ale musel dávať s ľavou rukou, nakoľko táto hra vyžaduje dostatok priestoru a ja ho až toľko nemám. Čiže neraz sa stalo, že som s ovládačmi buchol do televízora. Aj keď táto hra môže nasrdiť, pretože ak zomriete, zopakujete si všetky scény, nie len tú pri ktorej ste zomreli. To môže mať pre niekedy 30-krát opakujúce sa sceny deštruktívne účinky na VR headset, či ovládače. Tak pozor na to.

Jednoznačne ju ale odporúčam.

SuperHot VR
Ktorý z predmetov na stole použijete a koho prvého zabijete?

Stiahnuť z Oculus Store
Stiahnuť zo Steamu

Výhody

Skvelá a originálna hrateľnosť

Nevýhody

Krátky príbeh

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Hrateľnosť
Príbeh
Zhrnutie

Skvelá strieľačka s minimalistickým dizajnom, bullet time prvkom a jedinečným game-playom chytí každého. Vlastná taktika, rozmýšľanie a obranné pohyby robí hru realistickejšiu.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk