HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Revive je nástroj na hranie Oculus Rift hier na HTC Vive
0

Oculus Rift a HTC Vive majú viacero exkluzívnych hier, ktoré si môžete zahrať len na VR headsete, pre ktorý je hra určená. Vďaka neoficiálnemu spôsobu si môžeme zahrať HTC Vive hry na Oculus Rift, ako som písal minule. Tento krát si ale predstavíme nástroj, s ktorým budete môcť hrať hry určené pre Oculus Rift a Touch na HTC Vive.

Čo je to ReVive ?

Revive je program pre Windows, ktorý dokáže emulovať prítomnosť Oculus Rift headsetu. Exkluzívne hry sa nachádzajú iba v Oculus store. Vy si tak musíte nainštalovať Oculus store a zakúpiť si exkluzívnu hru. Následne si môžete stiahnuť program Revive, ktorý umožní hrať tieto hry na HTC Vive.

Oculus tituly, ktoré by ste si mali skúsiť

Je niekoľko veľmi dobrých titulov, ktoré ani exkluzivity od HTC Vive neprekonajú.


Prvou hrou je SuperHot VR, skvelá strieľačka s minimalistickým dizajnom, bullet time prvkom a jedinečným game-playom chytí každého. Vlastná taktika, rozmýšľanie a obranné pohyby robí hru realistickejšou. Túto hru jednoznačne odporúčam.

Ďalšou hrou, ktorú odporúčam skúsiť je Bullet Train. Aj keď táto hra stále nie je vo finálnej verzii, ale v stave demo hry, už teraz je to výborne prepracovaná hra s modernou grafikou plná nepriateľov, ktorých je treba odrovnať.

Oculus Medium je nástroj od Oculus na tvorbu grafiky, ktorý narozdiel od Tilt Brush pre HTC Vive je zdarma. Je trochu iný ako Tilt Brush. Každému môže vyhovovať niečo iné. Bohužiaľ netestoval som Tilt Brush na takej úrovni, aby som ich mohol porovnať a povedať čo je lepšie. Oculus medium je ale naozaj skvelý nástroj.

Unspoken

Chceli ste mať niekedy takú schopnosť, aby ste mohli priťahovať predmety, používať oheň, či vedieť kúzliť ? Táto veľmi zaujímavá akčná hra, v ktorej bojujete pomocou rúk Vás zvádza do skrytého sveta kúzlenia a súbojov kúzelníka. Manipulovať prostredie okolo seba môžete pomocou tajomných síl.

The Climb

Máte radi výšky a nerobí Vám problém extrémne lezenie? V tejto hre si môžete vychutnať pohľad z veľkých výšok, alebo súťažiť o čo najrýchlejší výstup. Adrenalín a výstup do impozantných výšok môžete robiť buď v sede, alebo stoji. Nechýba ani multiplayer.

Edge of Nowhere

Ide o úžasnú adventúrnu hru z prostredia Antarktídy. Zájdite do temného monštruózneho sveta, kde sa nachádzajú znepokojujúce monštrá, padajúce ľadové steny a pod. V hre Edge of Nowhere nie je nič ako sa zdá..

Zoznam hier, ktoré môžete hrať cez Revive

Inštalácia Revive

Pred nákupom hier si vždy skontrolujte zoznam kompatibilných hier.

  1. Nainštalujte si Oculus Home a preskočte prvotné nastavenie
  2. Stiahnite si najnovšiu verziu Revive
  3. Nainštalujte Revive vo vašom preferovanom adresári a predtým ukončite SteamVR
  4. Zapnite SteamVR, pokiaľ ešte nie je spustený
  5. Nasaďte si headset, otvorte riadiaci panel a kliknite na novú kartu Revive

Novo inštalované aplikácie môžu ponúknuť chybu pri pokuse o ich spustení prvýkrát, jednoducho postupujte podľa nasledujúcich pokynov.
Pokiaľ ste dostali hlášku Entitlement check failed alebo Oculus Rift not found reštartujte službu Oculus.

Najrýchlejší spôsob, ako to urobiť, je prejsť do Oculus Home. Kliknite na – Nastavenia> Beta> Restart Oculus. Ak sa to stále nedarí, skúste reštartovať počítač.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk