Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Green Hell VR Recenzia
0

Stojí za to vstúpiť do virtuálneho zeleného pekla: Green Hell VR? 

Green Hell VR je prerobená verzia počítačovej hry pre virtuálnu realitu. Možno ste už hrali počítačovú 2D verziu a viete, čo môžete očakávať. My sme sa na VR verziu veľmi tešili! Poďme spolu stráviť pár dní v zelenom pekle. Čo vy na to?

Hrateľnosť

Green Hell VR nenastavuje žiadne veľké inovácie v žánri hier na prežitie ale zároveň prináša to, čo by ste očakávali. Ak ste už v minulosti hrali hry na prežitie, okamžite pochopíte základné mechanizmy hry. Ste umiestnení do cudzieho a nepriateľského prostredia a vašou úlohou je nájsť potrebné zdroje na vytváranie predmetov a štruktúr, udržať sa nasýteným a zdravým, keď sa pohybujete lesom a hľadáte ďalšie miesta, aby ste posunuli príbeh dopredu.

Green Hell pridáva do mixu nebezpečenstvo chorôb a infekcií, ktoré môžete dostať od zvierat, rastlín alebo pitím neošetrenej vody v amazonskom prostredí. Tieto vás povedú k potrebe nájsť, čo okolo vás môže pomôcť vyliečiť a zotaviť sa z týchto chorôb.


S prinášaním všetkých týchto herných prvkov z pôvodného plochého vydania je hlavným veľkým rozdielom integrácia VR, ktorá pridáva veľa k imerzii do hry. 

Grafika

Celkovo grafika robí dobrú prácu, s detailmi v lese, ktoré vytvárajú husté prostredie plné kvetov, rastlín a stromov, ktoré sa hýbu s prúdom vzduchu v lese. S cyklom dňa a noci, ktorý ukazuje skvelé využitie svetla, a dážď pridávajúci realistický mokrý lesk na prostredie. Avšak, grafické efekty sú trochu zasiahnuté tým, že všetko v diaľke je v nižšom rozlíšení.

Prostredie oživuje zvukový dizajn, s hlasmi zvierat, počasia a šelestením stromov a kríkov okolo vás. S hlasmi, ktoré vás držia v napätí v každom čase, bolo to šušťanie za vami dravec, ktorý chce zaútočiť? Kde do pekla je chrobák, ktorého počujete? To ukazuje, ako dobre je to poskladané. 


Záver

Green Hell VR je zábavná a pútavá hra na prežitie, ktorá vás vtiahne do sveta amazonského pralesa s hodinami herného obsahu. Hra nie je bez chýb, ale ponúka dostatočne silný zážitok, aby ste sa nad týmito problémami vedeli pohodlne povzniesť. Celkovo ponúka veľmi prijateľnú survival hru s extra vrstvou imerzie vďaka VR.

Zahrať hru si môžete napríklad na novom Meta Quest 3

Zdroj informcii TU.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%