Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Metaverse Decentraland
0

Čo je platforma Decentraland? 

Decentraland je virtuálny svet založený na blockchaine, ktorý má neustále záväzok byť úplne decentralizovaným protokolom, umožňujúcim sociálnu interakciu a spoluprácu.

Decentraland je všeobecne známy ako platforma pre virtuálne nehnuteľnosti. Užívatelia môžu kupovať a predávať pozemky (LAND) a vytvárať na nich zážitky.

Ako funguje Decentraland?

Na viditeľnej úrovni Decentraland funguje tak, že umožňuje hráčom interagovať s nezameniteľnými aktívami známymi ako LAND na platforme. Tieto parcely LAND, z ktorých je celkovo 90 000, možno kupovať a predávať. Dôležitejšie je, že vlastníci LAND môžu na nich tvoriť. Môžu byť použité ako kontajnery pre hry, aplikácie, hazardné služby, kreatívne 3D scény, informačné stránky, doslova čokoľvek, na čo si len človek pomyslí.


Okrem toho, že počet jednotiek LAND je obmedzený na 90 000, každá z nich má tiež definovanú veľkosť 33 stôp na 33 stôp. Zaujímavé je, že hoci dĺžka a šírka každej LAND je obmedzená, neexistuje limit pre výšku LAND, takže teoreticky by vlastník mohol stavať vyššie a vyššie navždy.

Mapa Decentralandu

Zbierka LANDov vytvára oblasť (distrikt), ktorá je v podstate komunitou zdieľajúcou podobnú tému (hazard, draci, zábavný park, piráti atď.). Držitelia MANA môžu hlasovať o otázkach, ktoré ovplyvňujú tieto oblasti ako súčasť DAO správy projektu. Množstvo držanej MANA určuje váhu hlasu.

Tieto tokeny MANA sú silou za platformou. Všetko je poháňané MANA, pôvodnou kryptomenou Decentralandu. MANA je token typu ERC-20 a okrem použitia na správu môže byť tiež použitá na nákup LAND alebo na kúpu mnohých virtuálnych aktív a služieb v Decentralande.

Za scénou je Decentraland postavený podobne ako väčšina blockchainových projektov. Má protokol a tento protokol má tri vrstvy. Sú to vrstva konsenzu, vrstva obsahu LAND a vrstva v reálnom čase. Vrstva konsenzu je miesto, kde žijú smart kontrakty, ktoré sledujú a riadia vlastníctvo LAND.

Vrstva obsahu LAND je zodpovedná za vykresľovanie obsahu, ktorý vidíte, keď vstúpite do Decentralandu, a vrstva v reálnom čase poskytuje peer-to-peer spojenia, ktoré sú potrebné na to, aby mohli užívatelia interagovať medzi sebou.

Zdroj TU.

Odporúčame prečítať ďalšie využitie VR.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%