HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive Cosmos Elite ukrýva v balení očakávanú hru Half-Life: Alyx
0

Najočakávanejší VR titul tohto roku dostanú aj tí, ktorí si najnovší headset taiwanského výrobcu už predobjednali.

Praha, 18. marca 2020 – Spoločnosť HTC dnes oznámila, že k headsetu HTC Vive Cosmos Elite získajú všetci zákazníci zadarmo kód na stiahnutie doposiaľ najpodstatnejšej VR hry Half-LIFE®: Alyx ™. Nový headset vstupuje do predaja práve dnes a prináša spojenie neprekonateľného externého snímania pohybu a flexibility platformy Cosmos, ktorý naplní očakávania tých najnáročnejších VR nadšencov.

HTC Cosmos Elite

Vive Cosmos Elite je dostupný za cenu 1 009 € na stránkach vive.com, v e-shope Alza.sk. Kód na inštaláciu hry Half-Life: Alyx bude možné uplatniť v okamihu jej vydania, ktoré prebehne 23.3.2020.


„Valve a HTC majú na poli VR dlhú históriu. Veľmi nás preto teší, že v rámci našej spolupráce môžeme fanúšikom, ktorí sa rozhodnú pre Vive Cosmos Elite, ponúknuť i Half-Life: Alyx,“ povedal CEO HTC Yves Maitre. „Od chvíle, kedy sme s Valve predstavili prvý spotrebiteľský VR headset s room-scale technológií, volal trh po kľúčovom VR titule. Veríme, že tým, ktorý posunie VR vpred, je práve Alyx. Už teraz preto tímu Valve gratulujeme k očakávanému vydaniu. „

HTC VIVE Cosmos Elite
HTC VIVE Cosmos Elite

„Teším sa až uvidím, ako si naši fanúšikovia užívajú pohlcujúce zážitky, ktoré Half-Life: Alyx prináša. Dychberúce napätie, atmosféru pretkanú nebezpečenstvom a intenzívne súboje s Combine vojakmi, „doplnil Graham Wheeler, generálny riaditeľ HTC pre Európu a blízky východ.

Modulárny headset Vive Cosmos Elite

Najnovšie headset od HTC je prémiovým riešením virtuálnej reality pre tých najnáročnejších hráčov. Vďaka svojej všestrannosti môže rásť s požiadavkami užívateľa. Ponúka nielen výmenné panely, ktoré umožňujú úplne premeniť jeho vlastnosti, ale tiež kompatibilitu s jedinečným bezdrôtovým modulom Vive Wireless Adapter. Všetky headsety radu Cosmos sa pýšia špičkovým obrazom s rozlíšením 2880 x 1700 pixelov a komfortnými funkciami ako je výklopný dizajn.

HTC Cosmos Elite umožňuje Wireless adapter, pre bezdrôtovú virtuálnu realitu
HTC Cosmos Elite umožňuje Wireless adapter, pre bezdrôtovú virtuálnu realitu

Ten užívatelia ocenia vo chvíli, kedy potrebujú v rýchlosti nahliadnuť do skutočného sveta a vrátiť sa späť bez toho, aby museli opakovane ladiť polohu headsetu na hlave. Nechýba samozrejme ani nastavenie vzdialenosti šošoviek, ktoré zaisťuje vysoký komfort a bezproblémové zotrvanie vo virtuálnych svetoch aj po veľmi dlhú dobu.

HTC Cosmos Elite set
HTC Cosmos Elite má sledovanie aj v priestore bez senzorov, ale pre lepšie sledovanie, môžete zapojiť aj senzory, ktoré sú v sete.

Vive Cosmos Elite navyše disponuje čelným panelom External Tracking Faceplate, základňovými stanicami systému Steam VR a dvoma ovládačmi Vive Controller. Čelný panel podporuje nielen základňovej stanice verzia 1.0 ale aj základňovej stanice Steam VR 2.0.

Okrem aktuálne najdokonalejšej technológie sledovania pohybu sa tak užívatelia môžu tešiť aj na bezkonkurenčnú kompatibilitu s príslušenstvom. Nechýba podpora Vive Trackerov umožňujúcich napríklad sledovanie pohybu celého tela, a dokonca ani podpora ovládačov Valve Index Controllers.

Zdroj : Tlačová správa spoločnosti HTC

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk