HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Recenzia : Aerofly FS 2 Flight Simulator – letecký simulátor pre VR Režim
0
Detail
Platformy

HTC Vive, Oculus Rift, OSVR

Ovládače

Gamepad, klávesnica a myš, joystick pre lietanie, Saitek ovládače

Kinetóza

Žiadna v pohľade z kokpitu, mierna z iného pohľadu

Oblasť hrania

V sede

Podpora slovenčiny alebo češtiny

Nie

Leteckých simulátorov pre Windows je naozaj veľmi veľa, aj keď ja osobne som najvernejší Flight Simulatoru X. Nakoľko je naň dostupné veľké množstvo rozšírení, no chýba mu jedno. Oficiálna podpora VR režimu pre HTC Vive a Oculus Rift. Ale našťastie prišli nové letecké simulátory, ktoré sú zamerané pre VR režim. Otestovali sme Aerofly FS 2 Flight Simulator, o ktorom sme už informovali rok dozadu.

AeroFly od vývojárov IPACS je letecký simulátor, ktorý si kladie za cieľ priniesť realistické obrazy pre virtuálnu realitu. AeroFly FS2 je hra, ktorá je dostupná aj pre Android a iOS. Windows verzia je ale plne prispôsobená pre virtuálnu realitu a samozrejme na úplne inej úrovni. Hra je prepracovaná, najmä po vizuálnej stránke.

Aerofly FS 2 Flight Simulator + Oculus Rift + Saitek Pro Flight System = dokonalá simulácia letu
Aerofly FS 2 Flight Simulator + Oculus Rift + Saitek Pro Flight System = dokonalá simulácia letu

Grafika

Grafika hry je na veľmi dobrej úrovni, kokpit je detailne a interaktívne vymodelovaný, ponúka aj osvetlenie v nočných hodinách.
Letová fyzika je naozaj veľmi dobrá, aj keď niekedy nastanú menšie chyby. V hre nájdete letecké snímky a viac ako 150 letísk na juhozápade Spojených štátov. Bohužiaľ ale tých európskych je pomenej. Nakoľko sa do tejto hry nedajú pridávať doplnky ako do FSX. V simulátore si taktiež môžete nastaviť vietor, viditeľnosť, turbulencie a pod.


Hrateľnosť

Hru môžete hrať s herným ovládačom, klávesnicou a myšou, alebo ľubovoľným joystickom pre lietanie. Ja som použil Saitek Pro Flight System a bol plne kompatibilný s hrou. Hra podporuje množstvo joystickov, riadiacich ťahov, pedály a taktiež všetky ovládače Saitek. Taktiež má podporu pre TrackIR, pokiaľ hráte bez VR headsetu.

Lietanie môžete začať interaktívnou leteckou školou v ktorej sa môžete naučiť základy lietania, zatáčania, ovládania a čítania prístrojov. Po každej krátkej lekcií budete ohodnotený, pokiaľ ale lekciu nespravíte nemôžete ísť ďalej. Po leteckej škole si môžete s pomocou jednoduchého editora trasy naplánovať let, nastaviť ideálne počasie, zvoliť lietadlo a miesto štartu.

Lietadla

Na výber máte niekoľko vetroňov, pár stíhačiek a samozrejme malé a veľké lietadlá. Niekomu ale budú chýbať vrtuľníky a helikoptéry. Všetky lietadlá sú ale detailne prepracované, ako aj samotný kokpit.

Zoznam 16 lietadiel :

  • F-18, Learjet 45, C172, Baron 58
  • ASG 29, Pitts S-2B
  • Airbus A320
  • B737-500, B747-400
  • King Air C90 GTx, Aermacchi MB-339
  • Corsair F4U, Extra 330
  • Swift S1 , P-38 Lightning
  • Sopwith Camel

Platformy

Hra je dostupná na Steame a má plnú podporu pre Oculus Rift, ktorý bol vytváraný do sedu. Taktiež ale nechýba podpora pre HTC Vive. No na prekvapenie, táto hra podporuje aj OSVR, teda Open-Source Virtual Reality headset. Hra stojí 45€.

Stiahnuť zo Steamu pre HTC Vive, Oculus Rift, OSVR

Zhrnutie

Veľmi dobrý letecký simulátor pre VR, no chýba mu rozsiahlosť lietadiel ako aj prostredia. Pre milovníkov lietania, ktorý majú joystick na lietanie a VR headset je to hra, pri ktorej strávia veľa času. Dúfam, že sa trošku do budúcna dopracuje aj na európskych letiskách a pamiatkach, alebo autori povolia vytvárať modifikácie do hry.

Výhody

Pekne vymodelované modely lietadiel
Veľa podporovaných ovládačov
Textúra vymodelovaných letisk

Nevýhody

Žiadna možnosť hrania multiplayeru napr. cez IVAO
Žiadne vlny alebo odrazy vodných plôch
Európa jediné so švajčiarskym DLC
Bez ATC komunikácie

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Nastaviteľnosť
Hrateľnosť
Nastaviteľnosť
Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk