HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Jupiteration je slovenská VR strieľačka pre HTC Vive

Slovenských VR vývojárov je zatiaľ veľmi málo. Postupne ale začínajú vznikať herné štúdia so zameraním pre VR, jedným z nich je aj Bartoš Studio, ktoré pracuje na niekoľkých VR hrách. Prvou ohlásenou, ktorá je už vývoji a mala by vyjsť už budúci mesiac je Jupiteration určená pre VR headset HTC Vive.

Hra sa odohráva vo vesmíre a budete zostrieľavať UFA a veľké kozmické lode. Nebudú chýbať ani výbuchy a vystriedať môžete niekoľko zbraní, ktoré budete postupne odomykať. Budete môcť bojovať s laserovou pištoľou, sniperkou, minigun a ďalšími. Bude existovať niekoľko úrovní s rôznymi prostrediami a typmi nepriateľov. Hra bola navrhnutá od základov pre VR a má ponúkať najlepší užívateľský zážitok. Slovenská hra ale nebude obsahovať slovenčinu, čo je škoda.

https://www.youtube.com/watch?v=gIbhaUtrkRk


Hra je v súčasnosti na Steame vo fáze ALPHA, jej dokončenie by mohlo byť už budúci mesiac. Autor Dalibor Bartoš podotkol, že sa jedná o jednoduchú a lacnú hru.  Taktiež neskôr príde podpora aj pre Oculus Touch.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk