HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Recenzia : Jupiteration – VR vesmírna strieľačka zo Slovenska
3
Detail
Platformy

HTC Vive, Oculus Rift

Ovládače

HTC Vive pohybové ovládače, Oculus Toucch

Kinetóza

Žiadna

Oblasť hrania

V stojí

Podpora slovenčiny alebo češtiny

Nie

Slovenských herných štúdií zaoberajúcich sa virtuálnou realitou nie je veľa. Jupiteration je pravdepodobne druhá dostupná VR hra zo Slovenska pre HTC Vive a Oculus Rift. O Jupiteration sme informovali nedávnejšie, keď bola ešte vo vývoji, teraz je však táto hra už dostupná.

Hra od slovenského štúdia – Bartoš Studio –  je Sci-Fi VR strieľačka, ktorú možno tiež zaradiť do žánru „Wave shooter. Princípom tohto druhu strielačiek je, že k Vám prichádzajú nepriatelia, ktorých máte zničiť. Časom sa menia nepriatelia, prostredie a zbrane.


Vesmírna strieľačka

Hra sa odohráva vo vesmíre a budete zostreľovať UFA a veľké kozmické lode. Hra nemá žiadny príbeh, no ponúka 5 levelov s inými prostrediami, nepriateľmi a záverečným bossom. V každom z levelov treba prejsť 6 waves, teda kôl. V každom kole musíte zabiť určitý počet priateľov, ktorý sa stále mení. V poslednom, teda 6. kole budete musieť zabiť posledného bossa. Strieľať budete pomocou pištole strieľajúcej lúče. Zhora budú padať modré krabice, ktoré po zostrelení prinesú buď novú zbraň, alebo doplnenie života.

Po celý čas budete mať v ľavej ruke štíť, ktorý Vás ochráni pred nábojmi, no každým nábojom, ktorý ho zasiahne, sa znižuje jeho HP. Pokiaľ klesnete na 0%, level ste nedokončili a môžete ho hrať odznova. Vystriedate niekoľko zbraní, nechýba ani raketomet či snajperka.

Platformy

Hru som hral na Oculus Rift v kombinácii s Oculus Touch. Hra ešte nie je 100% doladená, no maličké chyby jej počítať nebudem. Hra je dostupná pre Oculus Rift a HTC Vive. Cena hry je 4,99€, čo nie je veľa a myslím, že ide o jednoduchú hru, ktorá ani príbeh nepotrebuje.

Stiahnuť cez Steam (HTC Vive, Oculus Rift)

Zhrnutie

V prvom rade som trošku sklamaný, že tam nenájdeme slovenčinu, alebo češtinu, pretože by to bola naozaj prvá slovenská VR hra preložená v slovenčine, alebo češtine. Spomínam tu čestinu, pretože na Steame slovenčinu nenájdeme. Hra síce nevyniká grafikou, no je dobre hrateľná a pobaví na pár hodín.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk