Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Dlodlo V1 VR okuliarevo veľkosti slnečných okuliarov
0

Na podujatí IFA Global Press Conference v čínskom Šenčene, kde firma Dlodlo z Číny predstavila prototyp okuliarovov ktorý ma dizajn a veľkosť bežných slnečných okuliari. Ich hmotnosť je len 78 g a hrúbka v časti, kde je uložená elektronika, je iba 16 mm.

Firma neoznámila ani dátum uvedenia, ani cenu, Kekeďže ide o prototyp. Materiál rámu je hliník, takže nebude problém s prípadným odvodom tepla. Zorné pole okuliarov je 100 stupňov a rozlíšenie displejov je 2K+ (2560 × 1024 pixelov). Latencia 10 ms a obnovovacia frekvencia 90 Hz smeruje tieto okuliare do spotrebného, profesionálneho aj herného segmentu používateľov. Dizajnéri a grafici ocenia 80-percentné pokrytie farebného priestoru.


Okuliare možno pripojiť cez bluetooth 4.0 nielen k mobilnému zariadeniu, ale aj k PC a špecializovanému zariadeniu D BOX v tvare mobilného telefónu. Zariadenie využíva modifikovanú, bližšie nešpecifikovanú verziu Androidu. Využijú ho hlavne hráči. Pretože okuliare Dlodlo boli ohlásené na tlačovej konferencii IFA, je možné, že to nebola náhoda a firma plánuje predstaviť finálnu verziu už v jeseni na veľtrhu v Berlíne.

Zdroj : pcrevue.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk