Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Hyundai predstavil návod s rozšírenou realitou
0

Moderné technológie naučia rýchlo a jednoducho základné veci o používaní a údržbe auta. Hyundai sa stane prvým z tradičných výrobcov automobilov, ktorý použije aplikáciu s rozšírenou realitou ako návod na obsluhu vozidla.Používateľ smartfónu alebo tabletu ľahko zistí funkcie auta a tiež ako sa má vykonať základná údržba alebo drobné opravy. Informáciu spoločnosť zverejnila na svojich webových stránkach.

„Virtuálna príručka je určená pre ľahké a rýchle zvládnutie používania automobilu so všetkými jeho funkciami,“ povedal výkonný viceprezident výrobcu Frank Ferrara.

Virtuálna príručka s rozšírenou realitou (zdroj: Hyundai)


3D obrázky, videonávody, informační sprievodcovia

Hyundai vytvoril elektronický manuál na základe dotazníkov, v ktorých sa pýtal zákazníkov na najčastejšie problémy vyskytujúce sa pri použití a údržbe vozidla. Nová aplikácia obsahuje 82 videonávodov a viac ako 50 informačných sprievodcov. Výrobca do nej zakomponoval aj šesť 3D obrázkov, ktoré doplnkovo prekrývajú obraz pri reálnom snímaní určitej časti auta, napríklad motora.

Virtuálna príručka Hyundai využíva 2D a 3D technológiu vyhľadávania, pomocou ktorej poskytuje správne informácie týkajúce sa rôznych častí automobilu. Používateľ jednoducho nasmeruje smartfón alebo tablet na tú časť, o ktorej sa chce dozvedieť viac.

Použitie virtuálnej príručky (zdroj: Hyundai):

Prvá aplikácia je určená pre model Hyundai Sonata 2015, ale čoskoro bude k dispozícii i pre ďalšie modely. Majiteľ v nej nájde viac ako 45 hlavných funkcií Sonaty a ešte v tomto roku si ju bude môcť zdarma stiahnuť z obchodov Apple App a Google Play.

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk