Google DayDream
Pokračovať v čítaní
Google predstavil DayDream, Android platforma pre virtuálnu realitu
0

Keď sa v roku 2014 známa spoločnosť Google na rozhodla brať virtuálnu realitu vážne, predstavili na konferencií Google I/O virtuálnu realitu pomocou kartónu a šošoviek – Google Cardboard, bol to štart virtuálnej reality pre každého. Dnes nám na tejto konferencií zdelil to čo sme čakali, podpora virtuálnej reality v Android N.

Čo to je DayDream ?

Daydream je platforma ktorá spája hardvér a softvér. Virtuálna realita poháňaná smartfónmi, bude mať špeciálnu hardvérovú výbavu, aby sa postarala o dostatočne dobrý zážitok. Nový operačný systém Android N, bude optimalizovaný pre virtuálnu realitu. Prostredie systému vyzerá veľmi jednoducho, bude to prostredie v ktorom sa budete môcť pohybovať, spúšťať aplikácie bez toho aby ste museli otvárať cardboard a zmeniť aplikáciu, ako je to teraz.

DayDream-Prostredie

Aplikácie pre VR

Google taktiež zapracoval na množstve vlastného obsahu a pre platformu Daydream aktualizoval a prispôsobil služby YouTube, Street View, obchod Play, Filmy Play a Fotky Google. Spoločnosť tiež spolupracovala s množstvom ďalších partnerov, vďaka čomu bude k dispozícii aj množstvo obsahu od tretích strán ako napr. HBO, Ubisoft, Netflix či NBA. S DayDream by mali spolupracovať tieto spoločnosti HTC, ZTE, Huawei, Asus, Xiaomi, Alcatel, LG, a samozrejme Samsung.


Headset od Google s ovládačom ?

Google presne neukázal dizajn VR headsetu, ukázal len ovládač ktorý sa bude dá použiť do virtuálnej reality.

Ďalšie novinky z Google I/O pre VR

  • 50M inštalácií aplikácií pre Google Cardboard

Všetky novinky by mali byť predstavované postupne v priebehu tohto roka, kedy bude k dispozícii aj väčšie množstvo informácií a detailov. DayDream by mal prísť na jeseň tohto roka. O všetkých ďalších informáciach Vás samozrejme budeme informovať, tak nezabudnite nás sledovať. 🙂

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk