Google DayDream
Pokračovať v čítaní
Headset pre virtuálnu realitu od Google pripravuje Huawei
0
Výrobca prinesie okrem smartfónov aj headsety či ovládače. Ešte tento rok.

Minule sme Vás informovali o novej platforme Daydream, ktorá spája hardvér a softvér pre virtuálnu realitu, ktorá beží na Androide. Google presne neukázal dizajn VR headsetu, ukázal len ovládač ktorý sa bude dá použiť do virtuálnej reality. No dnes sme sa dozvedeli, že headset bude vyrábať Huawei a oveľa viac.

V tlačovej správe Huawei uviedla, že plánuje uviesť na trh zariadenia s najnovšími mobilnými čipsetmi Kirin a Snapdragon. Okrem telefónov majú portfólio pre virtuálnu realitu doplniť aj headsety a ovládače. Ku zákazníkom sa dostanú ešte koncom tohto roka. Huawei teda oficiálne potvrdil, že sa bude podieľať na napredovaní novej platformy pre virtuálnu realitu Daydream z dielne Google.

GoogleVRHeadset


Virtuálna realita Daydream bude integrovanou súčasťou operačného systému Android, ktorý má byť oficiálne uvedený v priebehu leta. Zahŕňa obchod s vlastnými aplikáciami, pričom telefóny po hardvérovej stránke ponúknu grafické vykresľovanie s nízkou odozvou.

Dohady z posledných týždňov hovorili, že vlastné VR zariadenie predstaví Google. Nakoniec však ponúkol len referenčný dizajn, od ktorého sa môžu jeho hardvéroví partneri odraziť. Okrem Huawei spoločnosť menovala ďalších výrobcov, ktorí sa do projektu Daydream zapoja. Sú nimi Samsung, HTC, Xiaomi, Asus či Alcatel.

Pripomeňme, že čo sa týka smartfónov, virtuálnu realitu Daydream budú podporovať len nové modely, ktoré sa zatiaľ nedostali na trh. Google na svojej vývojárskej konferencii prezentoval špeciálnu platformu pre nový Android.

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk