Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Prvých šesť kín s virtuálnou realitou otvorí IMAX do konca roka
0

Spoločnosť Google na konferencii Google I/O, včera oznámila VR platformu DayDream, ale aj spoluprácu so spoločnosťou IMAX, ktorá prevádzkuje známu sieť multikín. Budú pracovať na novej 360 stupňovej kamere, ktorá dokáže snímať obsah v kvalite potrebnej práve pre kiná.

Tento produkt by ma byť pripravený na komerčné využitie približne o rok a pol, podľa plánov oboch spoločností. IMAX však nezaháľa a pre filmy, či skôr na začiatok pre krátke video sekvencie, si pripravuje stabilnú pôdu. Do konca roka totižto plánuje otvoriť šesť kín, ktoré budú VR Ready. V kine jednoducho dostanete náhlavnú súpravu a multimediálny zážitok zo sledovania si budete užívať vo virtuálnej realite.

imax-1021x580


VR headsety pre IMAX kiná vyrobí švédska spoločnosť Starbreeze. Ich produkt má až neuveriteľné pohlcujúce zorné pole. Ide o 210 stupňový uhol záberu. Oculus Rift a HTC Vive pracujú so zorným poľom na úrovni 110-tich stupňov. Výrobca Starbeeze nedávno oznámil, že sa spája s výrobcom Acer, ktorý mu pomôže tieto VR headsety vyvíjať.

Prvé takéto kino bude otvorené v meste Los Angeles. Ďalšie lokality zatiaľ nie sú známe a spoločnosť IMAX má tiež ambíciu expandovať do Číny. VR kino v našich končinách zrejme tak skoro neuvidíme.

VR kiná majú veľký potenciál. Do kín by vďaka nenahraditeľnému multimediálnemu zážitku začalo chodiť určite viac ľudí. Otázkou zostáva samotná produkcia. Skúsenosti s natáčaním filmov vo virtuálnej realite zrejme veľa filmových tvorcov nemá. Takéto filmy budú v konečnom dôsledku drahšie a bude potrebný aj dlhší čas na ich spracovanie. To by sa mohlo odzrkadliť na cenách vstupeniek do kín.

Zdroj : TheVerge

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk