Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Prvých šesť kín s virtuálnou realitou otvorí IMAX do konca roka
0

Spoločnosť Google na konferencii Google I/O, včera oznámila VR platformu DayDream, ale aj spoluprácu so spoločnosťou IMAX, ktorá prevádzkuje známu sieť multikín. Budú pracovať na novej 360 stupňovej kamere, ktorá dokáže snímať obsah v kvalite potrebnej práve pre kiná.

Tento produkt by ma byť pripravený na komerčné využitie približne o rok a pol, podľa plánov oboch spoločností. IMAX však nezaháľa a pre filmy, či skôr na začiatok pre krátke video sekvencie, si pripravuje stabilnú pôdu. Do konca roka totižto plánuje otvoriť šesť kín, ktoré budú VR Ready. V kine jednoducho dostanete náhlavnú súpravu a multimediálny zážitok zo sledovania si budete užívať vo virtuálnej realite.

imax-1021x580

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk