Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
Ďalšia PlayStation VR bude mať 4K rozlíšenie a bude obsahovať sledovanie očí
0

Podľa informácie zo stránky UploadVR má mať nové PlayStation VR novej generácie konzolovej VR niekoľko noviniek.

VR headset bude zjavne obsahovať rozlíšenie 4K, sledovanie očí a vibračný motor v okuliaroch pre haptickú spätnú väzbu (na doplnenie radiče s haptickými spúšťačmi).

Podľa článku má mať nová náhlavná súprava celkové rozlíšenie 4 000 x 2 040, čo každému oku dáva 2 000 x 2 040 pixelov. Pôvodná PlayStation VR mala pre porovnanie rozlíšenie 960 x 1080 pixelov na oko, takže by to bolo takmer dvojnásobné v každom smere. Oculus Quest 2 má 1 832 x 1 920 pixelov na oko.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk