Standalone VR
Pokračovať v čítaní
Apple predstavil svoj headset Vision Pro
0

Apple oficiálne predstavilo svoju dlho očakávaný headset so zmiešanou realitou na vývojárskej konferencii WWDC 2023. Nazýva sa Apple Vision Pro a stojí naozaj veľa.

O tomto zariadení sa už niekoľko rokov špekulovalo, že Apple chce svojimi zariadeniami a softvérom zasiahnuť aj do segmentu zmiešanej reality. Teraz sa môžeme pozrieť na to, čo tento revolučný produkt od Apple prináša.

Na prvý pohľad sa Vision Pro nejako výrazne nelíši od konkurenčných náhlavných súprav, ako je napríklad Meta Quest 3. Avšak Apple investoval skôr do zariadenie s „luxusným vzhľadom“ a „exkluzívnym dizajnom“. Jeho elegancia je dosiahnutá vďaka použitiu skla a hliníka. Šošovky sú vyrobené spoločne so značkou Zeiss. Na internete ale za ten čas stihlo prísť množstvo vtipov na dizajn zariadenia.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk