Google DayDream
Pokračovať v čítaní
Android N pravdepodobne prinesie natívnu podporu virtuálnej reality
0

Tohtoročne vývojárske náhľady, alebo Developer Previews Androidu N, sú doslova preplnené prekvapivých kódov, ktoré odkazujú na všemožné veci, ktoré by sme od Androidu pôvodne nečakali. Nie všetky tieto novinky ale stihnú byť dokončené. No a potom, keď si myslíte, že už muselo byť objavené všetko, ukáže vám Android N Developer Preview ďalší nečakaný dielik skladačky – natívnu podporu VR.

AndroidNVR

VR helper services – Android N

VR helper services - Android N

V Ars Technica odhalili v poslednom Developer Preview tri rôzne narážky na blížiace sa natívnu podporu virtuálnej reality. Prvú narážku nájdeme v menu nastavenia. Ak práve testujete druhu verziu Android N Developer Preview, môžete sa pozrieť sami, ak navštívite Nastavenie> Aplikácie> Nastavenia> Špeciálny prístup, kde nájdete položku VR pomocné služby (VR helper services).

Zdá sa, že niektoré aplikácie by potom mohli samy seba identifikovať ako služby fungujúce vo virtuálnej realite. Mohli by požadovať prístup k špeciálnemu VR API, ktoré by musel užívateľ odsúhlasiť ako bežná práva aplikácií. Akonáhle bude povolenie udelené, môžeme predpokladať, že tieto aplikácie ponúknu plávajúce okná, zatiaľ čo telefón bude prepnutý do režimu virtuálnej reality. Ten ich potom druhou narážkou, ktorá sa odvoláva na samotnom kóde systému a spolu s ďalšími odkazy dáva dohromady niečo, čo sa nazýva VR Listener.


Ron Amadeo z Ars Technica objasňuje, že „v kóde nachádzame varovanie na oprávnenia súvisiace s VR službou, ktoré uvádza, „[app name] will be able to run when you are using applications in virtual reality mode [So] ‚.“ V Ars Technica tiež odhalili odkazy na trvalo výkonný režim, ktorý opisuje, ako výkonne by hardware mal bežať pre spustenie aplikácií virtuálnej reality, aby bolo dosť výkonu, ale pritom nedochádzalo prehrievaniu čipsetu. Napríklad už vieme, že Gear VR od Samsungu má tendenciu telefóny rozpaľovať na veľa vysoké teploty.

Samozrejme, že v tejto chvíli je toto všetko ešte k ničomu, pretože v Developer Preview túto funkciu nevyskúšate a veľa vecí nakoniec vôbec nemusí do finálnej podoby Androida prejsť. Ale jedno je isté – Google pracuje na natívnej podpore virtuálnej reality priamo na úrovni systému Android, čo by mohol byť perfektné dôkaz o fakte, že Google naozaj chystá svoju veľkú verziu okuliarov pre virtuálnu realitu, zatiaľ špekulatívne nazývanú Google VR.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk