Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Čo všetko sa ukrýva vo finálnej verzii Oculus Rift?
0

Zatiaľ čo si môžu prvý užívatelia dopriavať prvé kroky vo virtuálnej realite, známy web iFixit sa konečne mohol pustiť do rozobratia VR Headsetu Oculus Rift. Ten pritom nie je nijako zložitý, iFixit hodnotí produkty podľa jednoduchosti,zložitosti a opravy. Okuliare pre VR dostali na desaťbodovej stupnici sedmičku. To znamená, že pri rozobratie nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje.

Vnútornosti Oculus Rift

Nás však oveľa viac zaujímajú vnútornosti Oculus, ktoré rozobratie odhalilo. Najväčším rozdielom od predchádzajúcej vývojárskej verzie DK2 je spracovanie displeja. Zatiaľ čo v sade pre vývojárov používal Oculus displej z telefónu Samsung Galaxy Note 3, finálna verzia ponúka samostatný displej pre každé oko spojený s šošovkou. Celkové rozlíšenie je však stále na hodnote 2 160 × 1 200.

Na doske s elektronikou nájdeme prevodník 4K signálu pre oba displeje, radič USB 3.0, mikroradič Cortex-M0, flash pamäť s kapacitou 64 MB a nesmie chýbať ani Bluetooth.


Kompletné pitvu si môžete pozrieť vo videu :

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk