HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive Pro bol rozobraný, displej od Samsungu sa potvrdil
0

Odborníci od Teardown iFixit často-krát rozoberajú všetky nové smartfóny, elektroniku a nechýbajú aj samotne VR headsety. O rozobratí Playstation VR, ale aj Oculus RiftHTC Vive sme už písali. Tento krát ale rozobrali nový HTC Vive Pro, aby zistili, čo môžu nájsť. Okrem potvrdenia, že nové displeje VR headsetu sú vyrobené spoločnosťou Samsung, organizácia tiež dala náhlavnej súprave priaznivé skóre na opravu.

HTC Vive Pro

Vive Pro je nový VR headset, určený stále pre desktopovú virtuálnu realitu, čiže pre počítače. Vylepšuje však svoj starší model z roku 2016. Ocenia ho najviac ľudia, ktorí od virtuálnej reality požadujú najlepší obraz. Vive Pro má vo výbave OLED displej s celkovým rozlíšením 2880 x 1600 pixelov (HTC Vive má 2160 x 1200 a LED displej).  Vyššie rozlíšenie tak poskytne čistejší a ostrejší obraz, ale aj silnejšie pohltenie vo virtuálnom svete. Najväčší rozdiel je viditeľný pri čítaní textov vo virtuálnom svete. Aj keď to stále nie je 4K, ktoré je potrebné pre naozaj dobrý zážitok z virtuálnej reality, stále je to dobrým krokom k lepšiemu zážitku.


HTC Vive Pro – Slovensko

Cena pre Slovensko je 879€ a kúpiť si ho budete môcť pomocou oficiálneho obchodu Vive.com a Alza.sk. Predaj headsetu začne na Vive Day, teda 5. apríla 2018. Spolu s potvrdením ceny novej verzie sa tá pôvodná HTC Vive dočkala oficiálneho zlacnenia a od dnešného dňa je v oficiálnych obchodoch dostupná za 599 €.

Kúpiť z Alza.sk za cenu 575€

HTC Vive – pitva

IFixit, ktorý okrem všetkého taktiež poskytuje opravné príručky a náradie pre spotrebnú elektroniku, je kráľom teardownov. Ich demontáž headsetu Vive Pro je zachytená detailne. Na začiatok bol urobený röntgen náhlavnej súpravy od Creative Electron, ktorý detailne zobrazujú vnútorné funkcie vrátane všetkých skrutiek v náhlavnej súprave.

HTC Vive zachytený pomocou röntgenu (Zdroj: iFixit)

Po odstránení samotného krytu na strane 6 je vidieť zložitý pásikový kábel, ktorý preniká pod čelnú dosku a pripája sa k senzorom sledovania, má 32 infračervených senzorov. Každý snímač sa ukrýva pod jedným z kruhových rozbočovačov viditeľných na vonkajšej strane slúchadiel, ktoré filtrujú infračervené svetlo, čo uľahčuje snímačom vyberanie infračerveného svetla prichádzajúceho zo sledovacích majákov základňovej stanice.

V kroku 12 môžete vidieť optiky po odstránení displeja z krytu objektívu. Sú to dve displeje v rozlíšení 1440 × 1600 , ktoré dodala spoločnost Samsung. Jedna sa konkrétne o AMOLED displeje AMS350MU04 AMOLED , podobné môžete nájsť aj na smartfónoch vlajkových lodiach spoločnosti Samsung. Predpokladá sa, že sú rovnaké ako vo VR headsete od spoločnosti Samsung Odyssey VR.

Zdroj : RoadToVRiFixIT

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk