Trendy
Len to naj
Zoradiť
Google DayDream
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
15. decembra 2016

Need for Speed No Limits VR pre platformu Google DayDream

Electronic Arts, známa herná spoločnosť sa pripravuje na vstup do virtuálnej reality. Prvým debutom nebude žiadna nová hra, ale port obľúbenej závodnej hry Need for Speed: No Limits. Android hra by teda mala dostať režim pre virtuálnu realitu.

 
Zobraziť viac
10. decembra 2016

Lego si pripravilo VR hru pre platformu Google Daydream

Známa spoločnosť Lego, ktorá sa už dlhé roky venuje stavebniciam sa rozhodla vytvoriť hru pre virtuálnu realitu. Beta aplikácia s virtuálnou realitou je dostupná pre platformu Google Daydream.

 
Zobraziť viac
19. novembra 2016

Prieskum celej zeme vo virtuálnej realite s Google Earth VR

Pokiaľ sledujete náš Facebook, môžete si všimnúť, že často zdieľame zaujímavé videá z virtuálnej reality. Prednedávnom sme taktiež zverejnili video, s ktorým ste mohli prelietavať a prezerať celý svet. Čo to teda vlastne je ? Ide o ďaľšiu zo zaujimavých aplikácií pre virtuálnu realitu od Google, s ktorou sa môžete pozrieť na miesta, ktoré bežne z vtačej perspektívy vidieť nemôžete.

 
Zobraziť viac
12. novembra 2016

Nová YouTube VR aplikácia dostála redizajn pre Daydream

YouTube predvčerom spustil úplne novú aplikáciu, pre naštartovanie platformy Daydream. Táto platfórma je od základu navrhnutá pre prácu s mobilnou VR. 360 videá sú zatiaľ najviac rozšírená využiteľnosť virtuálnej reality. Preto aplikácia pre YouTube hra dôležitú úlohu pre mobilnú virtuálnu realitu. Odteraz je aplikácia plne prispôsobená, nemusíte už nasádzať headset na hlavu až po tom čo si vyberiete video. Videa si už môžete vyberať priamo v aplikácií.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
Czech VR Fest
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
VR herne
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
2
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
3
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
4
YouTube podporuje už aj 360-stupňové videá
 
5
Ako sa dostať do virtuálnej reality
Compare
Go