Google DayDream
Pokračovať v čítaní
Lego si pripravilo VR hru pre platformu Google Daydream
0

Známa spoločnosť Lego, ktorá sa už dlhé roky venuje stavebniciam sa rozhodla vytvoriť hru pre virtuálnu realitu. Beta aplikácia s virtuálnou realitou je dostupná pre platformu Google Daydream.

Brickheadz je séria Lego postavičiek so superhrdinami od Marvel a DC. Tieto postavičky si môžete prienisť do virtuálneho sveta. Hrá ma moderný dizajn a pre každú z postavičiek rôzne špeciálne kombinácie, ktoré odomknú ďalšie levely, položky a objekty s možnosťou ich použitia v hraní. Ovládanie je spostriedované pomocou ovládača headsetu, vďaka ktorému je možné meniť vzhľad a správanie postavičiek BrickHeads a tiež chytať a presúvať dostupné predmety.


lego-brickheads-13

Viac informácií zatiaľ nie je k dispozícii. Aplikácia bola chvíľu dostupná v Google Play, no v tejto chvíli už dostupná nie je. Stále si ju však môžete stiahnuť neoficiálne na tomto odkaze.

Daydream je VR na vyššej úrovni ako základný Google Cardboard. Výrobcovia aj užívatelia sa spoliehajú na to, že s nástupom platformy Google Daydream v Android Nougat sa celý VR zážitok na mobilných zariadeniach skonsoliduje a vyriešia sa problémy so súčasnou generáciou VR. Nové zážitky by mali byť pre užívateľov dostupnejšie. Na strane tvorcov obsahu a výrobcov hardvéru by sa konečne mali nastaviť jasné pravidlá a akási istota, že keď niečo vyrobia s podporou Daydream, bude to fungovať na širokej škále zariadení. Google už predstavil prvý headset pre túto platformu, ktorým je DayDream View.

Zdroj : VRStatus

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk