Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Google, Samsung, HTC, Oculus a ďalši vytvorili Svetovú asociáciu VR
0

Virtuálna realita je oblasť, na ktorej zarába viacero veľkých spoločnosti. Veľké spoločnosti ako sú Google, Samsung, HTC, Oculus, Sony a Acer vytvorili prvú Svetovú asociáciu virtuálnej reality. Táto asociácia ma formovať hardvérové a softvérové štandardy a promovať celé toto priemyselné odvetvie.

Svetová asociácia VR

Každý z výrobcov VR headsetov a obsahu má vlastne pravidla a neriadia sa spoločne. Čim vzníka množstvo problémov, tieto problémy sa planuju vyriešiť ešte keď je virtuálna realita v začiatkoch. Niekoľko významných technologických spoločností zastrešených Samsungom oznámilo spustenie asociácie pre virtuálnu realitu GVRA (Global Virtual Reality Association). Jednou z úloh asociácie je rokovanie s vládami po celom svete o prípadných sporoch a podmienkach používania virtuálnej reality v skutočnom živote. Hoci medzi sebou členovia asociácie bojujú o popredné miesta predajnosti ich VR headsetov, v budúcnosti plánujú spoločný vývoj nových technológií a služieb. Taktiež  sa má asociácia snažiť o ďalšie spopularizovanie VR po celom svete.


GVRA je nevyhnutným prvým krokom k zabezpečeniu ďalších VR skúseností prostredníctvom spolupráce v oblasti výskumu a zdieľania nášho know-how. Tešíme sa na našich nových priemyselných kolegov. Je dôležité, že sme stanovili jasný precedens tých najlepších postupov a vytvorili sme pevný základ pre budovanie zmysluplného pokroku.

– znie vyhlásenie zástupcov GVRA.

Platfórma Google DayDream

Google pre mobilnú virtuálnu realitu s podobným cieľom vytvoril platfórmu Google Daydream. Táto platfórma má vyrobcov aj uživateľov zjednotiť. S nástupom platformy Google Daydream v Android Nougat sa celý VR zážitok na mobilných zariadeniach skonsoliduje a vyriešia sa problémy so súčasnou generáciou VR. Nové zážitky by mali byť pre užívateľov dostupnejšie a jednoduchšie na používanie. Na strane tvorcov obsahu a výrobcov hardvéru by sa konečne mali nastaviť jasné pravidlá a akási istota, že keď niečo vyrobia s podporou Daydream, bude to fungovať na širokej škále zariadení. Google už predstavil prvý headset pre túto platformu,ktorým je DayDream View.

Zdroj : Zdnet.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk