Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Google sprístupni svoje Mapy vývojárom, môžu ich upravovať podľa seba
0

Hra v rozšírenej realite Pokémon Go priniesla lepšie povedomie o rozšírenej realite a jej možnostiach. Spustila taký menší rozmach toho, čo je vďaka tejto technológií možne. Na Google Play a App Store sa objavujú nove hry v rozšírenej realite, napr. nedávno oznámená hra The Walking Dead. Vývojári tak pracujú na ďalších hrach a v tomto im pomôže samotný Google, ktorého API využíva väčšina AR hier.

Viac AR hier

Nakoľko mapy od spoločnosti Google sú najpresnejšie, naj-aktualizovanejšie a doplňované množstvom dobrovoľníkom, tak nie je pochyb, že sú aj najpoužívanejšie. Určite aj preto, že sú predinštalované v zariadeniach s operačným systémom Android. Programátori síce vývoj hier mali možnosť používať Google Maps, no nemali ľahký prístup a ku niektorým dátam museli pristupovať náročnejšie. Google ale aktuálne oznámil, že jeho Google Mapy budú pre túto vývojárov dostupné bez obmedzení.


API pre vývojárov

Google svoje Mapy sprístupní vývojárom hier, ktorí pracujú v azda najznámejšom hernom engine Unity. Vytvorili preto API a celé prostredie pre tento engine, aby programátori mohli vytvárať hry viazané na skutočné budovy a lokality. Pomocou toho, tak môžu vzniknúť skutočne zaujímavé projekty, ktoré by azda mohli zobrazovať staršie 3D modely pamiatok, ako je možne vidieť na videu. „Priniesli sme Google Mapy do herného enginu Unity. Stavby, cesty a parky sme premenili na herné objekty v Unity. Na ne môžu vývojári pridať textúry, upraviť štýl a celkovo ich prispôsobiť tak, aby sa hodili do hry,“ znie oficiálne vyjadrenie Google.

Ďalšie hry sa planujú

Okrem samotnej možnosti úprav máp vo svojej hre Google pridal do Unity aj ďalších 100 miliónov budov z celého sveta v podobe 3D Modelov. Vývojári tak dostanú do rúk napríklad celú plastickú mapu New Yorku, ktorú môžu upravovať podľa seba. Vývojárom sa tento prístup páči a určite im uľahči hodiny práce. Riaditeľ spoločnosti Ludia, ktorá pracuje na hre Jurský svet s podporou rozšírenej reality, sa k novinke vyjadril takto: „S Google Mapami integrovanými priamo v Unity sme schopní využiť náš čas a energiu do budovania podrobných virtuálnych zážitkov pre našich používateľov, ktorí budú hľadať dinosaurov v reálnom svete.“

Zdroj : TheVerge, YouTube

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk