PC VR
Pokračovať v čítaní
HTC Vive XR Elite sa začal predávať
0

HTC Vive XR Elite je najnovším VR headsetom od spoločnosti HTC, ktorý vás vtiahne do úžasnej virtuálnej reality. S futuristickým dizajnom a širokým spektrom funkcií, XR Elite je teraz dostupný na trhu.

HTC Vive XR Elite sa predáva aj u nás za cenu 1459 eur. S touto sumou získate prvotriedny zážitok a vstúpite do sveta virtuálnej reality s plnou parou.

Prečo si vybrať HTC Vive XR Elite?

Porovnanie s konkurenciou hovorí za všetko. Napríklad, Apple headset, ktorý bol práve ohlásený, stojí až 3500 dolárov. V porovnaní s týmto headsetom sú ceny XR Elite oveľa prijateľnejšie. Samotná spoločnosť HTC zablahoželala Apple k ich vstupu do oblasti mixed reality. Cher Wang, spoluzakladateľka HTC, povedala:


„Ako lídri v oblasti XR sme radi, že môžeme srdečne privítať spoločnosť Apple pri vstupe do živej XR komunity. Spoločne máme jedinečnú príležitosť spolupracovať, vzájomne sa inšpirovať a pretvárať budúcnosť XR zážitkov.“

HTC Vive XR Elite - headset

Zdroj: HTC

HTC Vive XR Elite – špecifikácie

HTC Vive XR Elite prichádza so špičkovými špecifikáciami. Ponúka 4K rozlíšenie, 90Hz refresh rate a široký uhol zobrazenia 110 stupňov. Tento headset vám umožní imerzovať sa do virtuálnej reality aj zmiešanej reality (VR aj MR). Či už chcete používať headset s počítačom alebo mobilom, vždy máte túto možnosť. Súčasťou je tiež 6 hĺbkových senzorov pre presné sledovanie pohybu a ovládače.

HTC Vive XR Elite nie je len výkonný, ale aj ľahký. S hmotnosťou 625 gramov v plnom prevedení a 240 gramov ako čisté VR okuliare, sú veľmi pohodlné na nosenie. Môžete ich ľahko nasadiť a vychutnať si skvelý zážitok virtuálnej reality. Navyše, headset ponúka možnosť korekcie IPD a dioptrií, čo zaručuje optimálny obraz pre každého používateľa.

Vstavaná batéria headsetu vydrží až dve hodiny, a keďže je možné ju nabíjať pomocou 30W nabíjačky, nemusíte sa báť o prerušenie vášho zábavného zážitku.

Vylepšenie sledovania rúk pre HTC Vive XR Elite

HTC plánuje výrazne vylepšiť sledovanie rúk pre headsety Vive XR Elite. Konkrétne, ďalšia aktualizácia FOTA (firmware over-the-air) zlepší sledovanie a zvýši jeho spoľahlivosť aj pri prekážkach a rôznych svetelných podmienkach.

V budúcnosti by malo byť možné využívať sledovanie headsetu HTC Vive XR Elite pomocou ArUco kódov. Podľa HTC to bude veľmi užitočné pri súčasnom používaní viacerých headsetov XR Elite v jednej miestnosti.

Streamovanie zmiešanej reality z počítača

HTC teraz umožňuje streamovanie obsahu zmiešanej reality z počítača do headsetu pomocou Wi-Fi alebo USB-C pripojenia. Momentálne je táto funkcia dostupná len pre vývojárov a firmy.

HTC plánuje pridať ďalšie funkcie, ako napríklad podporu pre OpenXR, mesh a ukotvenie v budúcich verziách VIVE Streaming. WaveSDK (v5.2 alebo vyššia) teraz tiež podporuje priamy náhľad (Direct Preview) pre Unity a Unreal editory.

Vylepšenia pre rozmerovanie miestnosti

V minulom mesiaci HTC spustilo beta program, ktorý umožňuje využívať hĺbkový snímač. Tento snímač slúži na vnímanie fyzického prostredia a automatické zistenie stolov, stien a iných objektov v miestnosti, ako aj ich vzájomnú vzdialenosť.

Zdroj: HTC

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk