Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
FLYBi – Zažijte lietanie s pomocou drona a okuliarmi pre virtuálnu realitu
0

Prvý dron, ktorý je prepojený s okuliarmi pre virtuálnu realitu príde do predaja. Dron, do ktorého sa dá virtuálne „sadnúť“ a pozerať na zem z vtáčej perspektívy, nesie meno FLYBi a mieri cez Indiegogo k zákazníkom. Cieľovú sumu sa podarilo vyzbierať za osem dní, vďaka čomu sa prvé kusy objavia v reálnom svete už v marci.

Letecký zážitok sprostredkuje kamera kvadrokoptéry, ktorú tvorcovia diaľkovo prepojili s okuliarmi pre virtuálnu realitu. Okuliare majú senzory pre snímanie pohybov a pri otáčaní hlavou sa synchronizovane otáča aj kamera drona. Virtuálny pilot sa tak rozhliada z výšky akoby lietal on sám.

Z drona sa dá pozerať cez VR okuliare. (zdroj: FLYBi/Indiegogo)

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk