Standalone VR
Pokračovať v čítaní
Oculus Quest 2 – pokračovanie standalone virtuálnej reality s možnosťou zapojiť k PC
0

Oculus, ktorý vlastní spoločnosť Facebook predstavil pokračovanie headsetu pôvodneho headsetu Quest.

Nový Oculus Quest 2 je výkonnejší vďaka novému procesoru Qualcomm Snapdragon XR2. Nechýba ani ďalší dôležitý faktor virtuálnej reality a to obraz. Ten bude kvalitnejší o 50 %, teda lepšie rozlíšenie než predchádzajúca generácia. Z pôvodného rozlíšenia pre 1 oko a to 1,440 × 1,600 OLED na 1,832 × 1,920 LCD.

Bezdrôtový a kompatibilný aj s PC

Headset je opäť bezdrôtový, takže sa vám nestane, že sa počas hrania zamotáte do káblov ako niekedy. V prípade, ak ho nepripojíte k počítaču. A to za pomoci VR Oculus Link, čo umožní využiť aj výkon počítača pri hraní náročnejších VR hier.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk