Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Pozrite si cely svet,v pohodlí domova vo virtuálnej realite
0

Lacná virtuálna realita ako je CardBoard má veľa výhod,tým že je dostupná za par eur. CardBoard je dostupný a k nemu potrebujete smartfón s operačným systémom Android. Obchod Play je preplnení miliónmi aplikácií a samozrejme nechýbajú ani aplikácie pre CardBoard, predstavím vám aplikáciu s ktorou sa môžete pozrieť okolo sveta v pohodlí domova.

Síce tých aplikácií na pozeranie reálneho okolitého sveta vo virtuálnej realite je viac,spomeniem najmä Orbulus. Orbulus je aplikácia s ktorou si môžete pozrieť „Photo Spheres“ čo je 360 stupňová fotka. Takže si môžete pozrieť cez google carboard napríklad Oxfordské prírodovedné múzea,bar New Gold Mountain.Mars, Salt Flats, novoročný ohňostroj v Hong Kongu prístave,pohľad na Northern Lights. Mnoho ďalších zaujímavých fotiek z celého sveta čakajú.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk