Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Google chce priniesť VR zariadenie konkurujúce Oculus Rift
0

Google, ktorý sa na trhu doteraz snažil presadiť pomocou veľmi lacných, kartónových VR okuliarov. Tomu už však čoskoro bude koniec. Google totižto hľadá nových ľudí do oddelenia virtuálnej reality a chce vytvoriť nové VR zariadenie. Medzi ponúkanými pozíciami sa nachádza napríklad hardvérový inžinier, expert na VR kamerové systémy, či elektro-špecialista. 

Náš hardvérový tím pracuje na revolúcii toho, ako ľudia pracujú s ich hardvérom a hľadáme inžinierov, vďaka ktorým sa to môže stať realitou. Chceme nájsť nové cesty ako by ľudia mohli interagovať so zariadeniami a vytvoriť prirodzené, intuitívne prostredie s informáciami z celého sveta.

Google vytvoril samostatnú VR divíziu a na jej čelo dosadil pána s menom Clay Bavor, ktorý sa doteraz staral o Google Cardboard. Projekt kartónových okuliarov však Google nechce zanedbať. Chce iba vytvoriť nové zariadenie, ktoré by bolo viac konkurencieschopné v porovnaní s novými Oculus Rift alebo Samsung Gear VR. Google sa tak stane priamym konkurentom pre všetky spoločnosti vyrábajúce VR zariadenia.


Zdroj : MojAndroid.sk

Čo myslite za ako dlho vytvori Google svoje VR okuliare ?

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk