Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
YouTube prináša stereoskopické VR videá pre Google Cardboard a ďalšie novinky
0

Google pridáva pre svoje zariadenie s virtuálnou realitou zaujímavé novinky, a to prostredníctvom aplikácie siete YouTube. V najnovšej verzii sú dostupné nové VR videá, ktoré sú v skutočnosti stereoskopickými videami určenými práve pre pozeranie cez zariadenie Google Cardboard.

Novinka poteší všetkých majiteľov tohto zariadenia, keďže okuliare sú odteraz zasa o čosi užitočnejšie. Nemusíte pritom ani pátrať po dostupných videách – sú totiž zahrnuté v jednom playliste na YouTube. Takto jednoducho si môžete pozrieť najnovší trailer na film Hry o život, hudobné video k skladbe Avicii – Waiting For Love a mnohé ďalšie.

Odteraz si tak všetci majitelia zariadenia Cardboard spolu s Android telefónom môžu užívať nové VR videá. Pre majiteľov zariadenia Jump camera zas platí, že takéto videá môžu produkovať. Okrem toho prináša Google ďalšiu novinku, ktorú označuje ako “virtuálne kino”. Majitelia zariadenia Google Cardboard si môžu na sieti YouTube vybrať akékoľvek video a prepnúť sa do tohto špeciálneho režimu, ktorý imituje prostredie skutočnej kino sály, pričom na fiktívnom plátne sa prehráva vybrané video.


VR_MODE_660_WHT.0

Je skvelé vidieť, že Google sa snaží vylepšovať funkcie aj tohto svojho zariadenia a že naň internetový gigant nezanevrel. Pre súčasných majiteľov Google Cardboard tak ide o užitočný update, ktorý ich navyše ani nič nestojí.

 

Zdroj : Mojandroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk