Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Virtualna realita a Bitcoin – Ako sú prepojené?
0

Zase raz nastáva boom s Bitcoinom a crypto peniazmi. Preto je ten správny čas pozrieť sa na ich prepojenie. Sú si bližšie ako by sa mohlo zdať. Virtualna realita a bitcoin idú ruka v ruke.

Virtuálne peniaze ešte pred príchodom bitcoinu

Dlho pred tým ako sa do povedomia dostal pojem Bitcoin, virtuálne peniaze sa začali zakoreňovať v hernom online priemysle. Najznámejším príkladom sú hry ako World of Warcraft. Táto hra má vlastnú ekonomiku a za zarobené “goldy” viete fungovať v danej hernej ekonomike. Hernú menu si viete kúpiť aj za reálne peniaze rovnako ako Bitcoin.

Blockchain a kryptomeny fungujú na podobnom princípe ale sú omnoho sofistikovanejšie. Nástupom Bitcoinu v roku 2009 nastal prevrat. Bitcoin reprezentuje nie len digitálnu menu, ale aj hodnoty. Hodnoty ako decentralizácia, sloboda, cestovanie a anti-inflácia.


Digitálne nehnuteľnosti a kryptomeny 

V predošlom článku o Decentralande sme načrtli obchodovanie s digitálnymi nehnuteľnosťami. Tento svet je spolu so svetom Somnium Space jeden z hlavných hráčov. Tu stojí digitálna nehnuteľnosť skoro rovnako ako byt či dom u nás na Slovensku. Tieto svety majú svoje vlastné crypto peniaze a dajú sa kúpiť rovnako ako Bitcoin. 

Je to skoro rovnaké ako v reálnom svete. Sú dominantné meny (dolár a euro) Bitcoin a Ethereum ale každá krajina (metafora pre metaverse) má svoju menu ako rupie (India) alebo pesos (Argentina) ale dá sa tu platiť aj dolárom či eurom. Metaverse – virtuálna realita a bitcoin – platidlo v metaverse.

Hry: Virtuálna Realita a Bitcoin

Stále viac sa rozširuje koncept hier, ktoré pracujú s kryptomenami. Tzn. “Play-to-Earn”, hraj a zarábaj.  Funguje to tak, že vy hráte hru ako napríklad Axie Infinity, kde za postup získavate miestnu hernú menu. Za ňu si rovnako ako v iných hrách môžete nakupovať herné veci alebo si ich vybrať vo forme eur či dolárov – reálnych peňazí. 

Budúcnosť: Integrácia Rozšírená, Virtuálná Realita a Bitcoin

Keď sa pozrieme na horizont, konvergencia Rozšírenej reality (AR), Virtuálnej reality (VR) a kryptomien je na vzostupe. Čakajú nás virtuálne obchody, skúmanie produktov s AR či uskutočňovanie transakcii pomocou digitálnych aktív. Všetko v priebehu okamihu. S gigantmi ako Apple a Google, ktorí investujú veľké sumy do technológií AR a VR, je ďalšia integrácia virtuálnej reality s kryptomenami len otázka času.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%