Čo je to Samsung Galaxy Gear VR ?

GearVR

Prvá „spotrebiteľska“ verzia Gear VR (VR R322)

Ide o VR Headset pre mobilnú virtuálnu realitu založený na princípe Google CardBoard, ale plastového. Je špeciálne určený pre najnovšie vlajkové lode spoločnosti Samsung. Tento headset bol vytváraný v spolupráci so spoločnosťou Oculus, preto môžete pre tento headset nájsť exkluzívny obsah.

 

 

 

 

 

  • Samsung Galaxy S8
  • Samsung Galaxy Note 7
  • Samsung Galaxy S7
  • Samsung Galaxy S7 edge
  • Samsung Galaxy Note 5
  • Samsung Galaxy S6 edge+
  • Samsung Galaxy S6 edge
  • Samsung Galaxy S6
Váha 310g
Zorne poľe 96 stupňov
Rozlíšenie 2 560 x 1 400 (Galaxy Note 4)
Snímače Snímač zrýchlenia, gyroskop, magnetický snímač, snímač vzdialenosti
Pokrytie vzdialenosti medzi zrenicami 55 – 71 mm
Fyzické používateľské rozhranie Touchpad, tlačidlo Späť, tlačidlo na nastavenie hlasitosti
Pripojenie Pripojenie k smartfónu Galaxy Note 4 pomocou rozhrania microUSB 1.1
Rozmery 198 (Š) x 116 (D) x 90 (V) mm
Korekcia videnia Pokrýva krátkozraké i ďalekozraké oči

SM-R320 

Prvá verzia Gear VR bola vydaná v koncom roka 2014. Bola kompatibilná iba s jedným zariadením a to je Galaxy Note 4. Táto verzia bola vydaná najmä pre vývojárov, aby porozumeli technológií virtuálnej reality. Vývojári začali s tvorbou obsahu pre virtuálnu realitu a vylepšovali nedostatky.

SM-R321

Druhá verzia, ktorá bola taktiež určená prevážne pre vývojárov bola vydaná v marci 2015. Bola veľmi podobná tej prvej, no mala niekoľko vylepšení. Bola určená pre zariadenia Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.

SM-R322

Tretia verzia určená pre bežných ľudí bola vydaná 20. novembra 2015. Predobjednávky na nove zariadenia od Samsungu dostali túto verziu zdarma a niektorý so zľavou. Táto edícia vylepšovala niekoľko vážnych chýb. Toto zariadenie je ale kompatibilne so zariadeniami : S6, S6 edge, S6 edge+, Note 5, S7, a S7 edge. Táto verzia bola o 19% ľahšia než prechádzajúca. Mala značne upravenú ergonomiku a úpravu ovládania pre ľahšie ovladanie.

SM-R323

Táto verzia bola vydaná 2. augusta 2016, pri predstavení Galaxy Note 7. Vzhľadom nato, že Galaxy Note 7 už má USB-C port, je tento headset určený iba pre Note 7. Ale jednoducho sa da vymeniť konektor za microUSB, teda je použiteľný aj so staršími zariadeniami. Tentokrát sa zariadenie vložené priamo do okuliarov sa dá aj dobíjať počas používania. Touchpad na ovládanie VR obsahu, je hladší a jednoduchšie sa ovláda. Vylepšenie sa dostalo aj na tvar, takže sa príjemnejšie nosí na hlave. Šošovky vylepšujú uhol pohľadu na 101°, čo je o 5° viac ako pri predošlej verzii.

Kde sa je možné Gear VR zakúpiť

 

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

 

 

 

 

Články o Galaxy Gear VR