Trendy
Len to naj
Zoradiť
Samsung Gear VR
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
23. marca 2017

AccuWeather predpovedá počasie vo virtuálnej realite

Čoraz viac známych spoločností skúša zapojiť virtuálnu realitu do svojich projektov. Spoločnosť AccuWeather, známa predpoveďou počasia z celého sveta skúsila predpovede presunúť do virtuálnej reality. V spolupráci so spoločnosťou Samsung pripravila pre VR okuliare, Gear VR, svoju vlastnú aplikáciu. Majitelia high-end smartfónu od Samsungu s Gear VR môžu pozerať počasie priamo vo virtuálnej realite.

35620
 
Zobraziť viac
26. februára 2017

Nový Samsung Galaxy Gear VR aj s ovladáčom

Spoločnosť Oculus a Samsung spolu veľmi úzko spolupracujú. Dnes na Mobile World Congress Samsung oznámil nové VR okuliare Gear VR s ovládačom, ktorý bude umožňovať jednoduchšie ovládanie a komunikáciu vo VR hrách. Ovládač bude podporovať všetky aktuálne VR tituly pre Gear VR.

15840
 
Zobraziť viac
11. februára 2017

Oculus Home dostal hlasové vyhľadávanie pre Oculus Rift a Gear VR

Oculus Home je ako keby Vaša vstupná brána do sveta VR pre Oculus Rift a Samsung Gear VR. Po každom nasadení headsetu na hlavu sa ocitnete vo vymodelovanom dome, kde si môžete zvoliť, aký VR titul chcete hrať.  Vľavo máte Vaše tituly, ktoré sú programy a hry vo virtuálnej realite, ktoré sa nachádzajú v Oculus Store a naposledy ste ich použili.  V prednej časti nájdeme najlepšie tituly, odporúčané tituly, najlepšie hodnotené a pod. Napravo máte Váš profil, zoznam kamarátov. Cez ročné obdobia sa ale priestor mení a často-krát sa aj zdokonaľuje. V Oculus Home už budete môcť hľadať VR tituly aj hlasom.

7200
 
Zobraziť viac
1. februára 2017

Oculus Room – prepojenie sociálnej siete a VR

Keď pred troma rokmi Facebook odkúpil spoločnosť Oculus za 2 milióny dolárov, mal s virtuálnou realitou viacero plánov. Po poslednej udalosti Oculus Connect 3 spomenul Oculus Home Party,  čo znamená, že môžete s Oculus Rift aplikáciou vytvárať izby ako priestor pre virtuálne stretnutia, kde môžete komunikovať, hrať hry a sledovať videá. Táto aplikácia sa najprv dostala na mobilnú virtuálnu realitu. Ako je už zvykom, je dostupná len pre vlajkové lode spoločnosti Samsung, teda pre VR headset Samsung Gear VR. Oculus Room je aplikácia, ktorá Vám umožní stretávať priateľov na Facebooku vo virtuálnej realite.

16560
O nás
Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzori
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
 
4
TOP 10 hier a aplikácií v rozšírenej realite pre Android & iOS
 
5
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
Compare
Go